Oodatakse kirkaid elamusi

Pille Rõivas 17. oktoober 2007, 00:00

Ettevõtted soovivad oma üritustele tegevusi, mis pakuks uudseid situatsioone ja elamusi.

Event Masters OÜ loovjuht Valdo Jahilo peab heaks võimaluseks tegevusi, mis ühendavad nii aktiivse liikumise kui ka uute teadmiste ammutamise.

Näiteks kumumine - see on Kumus orienteerumine, mil hoones ringi liikudes tuleb üles otsida etteantud punktid ja lahendada seejärel kohaga seotud ülesanded. "See on hoopis midagi muud, kui niisama kunsti vaadata," selgitab Jahilo. "See jääb paremini meelde."

Ürituse temaatika võib seotud olla ka firma tegevusalaga, näiteks autofirmadele võib korraldada neljaliikmeliste ekipaažidega roadtrip'e.

Korraldatud on ka nn Mägede rallit, mil ringi sõidetakse Ida-Virumaa tuhamägedel, samal ajal erinevaid ülesandeid lahendades.

Kindlasti on üks eksklusiivsemaid üritusi dresiiniralli, mis tähendab raudteel dresiinidega sõitmist. "See on erakordne ja meeldejääv, sest ei sellise agregaadiga ei saa just kuigi tihti kihutada," räägib Jahilo.

Jahilol on mõttes hakata pakkuma ka maa-alust orienteerumist, mis toimuks Ida-Virumaa kaevandustes.

Paraku ei ole selliseid valmispakette olemas ning ürituse organiseerimine on raskendatud.

Restling Event OÜ korraldab Eestis üritusi välismaistele ettevõtetele. Restling Eventi juhataja Ave Aderi sõnul on inimesele parimaks motivaatoriks reis välismaale ja seda nende klientidest välismaised firmad oma töötajatele pakuvadki.

Tegevused toimuvad vastavalt firma eripäradele ja soovidele, kuid enamasti on sel kaks osa. Päeval toimub aktiivne tegevus, näiteks seiklus või töötoad, see päädib galaõhtuga eksklusiivses keskkonnas.

Ader selgitab, et igale firmale mõeldakse välja ka uusi tegevusi vastavalt soovidele. Näiteks äsja toimus Riias ühe ettevõtte firmaüritus sotsiaalse heategevuse tähe all - tehti hoogtööpäev lastekodus.

Omapärane on ajaloo tutvustamine vastava ajastu restoranis süües. Selline lõbusas võtmes eluoluga tutvumine erineb tavapärasest giidiga ekskursioonist ning on inimestele meeldejäävam.

Populaarne on ka kohalikul turul tuntud kokkadega söögitegemine. Või söögitegemine metsas, kus on moodustatud tiimid ja ära jaotatud tööd, kes otsib süüa, kes teeb süüa jne.

Alati on populaarsed lõbusamas võtmes linnaekskursioonid, mis võivad olla liidetud ka fotojahiga.

Hea tagasiside on olnud ajaloo ja ajastute tutvustamisel läbi restoranide - vastavas restoranis süües kuuleb jutustusi tolleaegsest ajastust.

Selline lõbusas võtmes mineviku eluoluga tutvumine erineb tavapärasest giidiga ekskursioonist ning on inimestele meeldejäävam.

Hansapanga ürituste korraldaja Heli Sakuri sõnul on panga viimaste suvepäevade huvitavamate tegevuste hulka kuulunud kuumaõhupalliga sõitmine, video tegemine ja triatlon.

"Põnevaid ettevõtmisi, mida on tehtud läbi aegade, võikski loetlema jääda - alates jooksuvõistlusest kuni galakontsertideni," räägib Sakur.

Väiksemate tiimidega on tehtud nii savinõusid käsitöökojas kui ka meigi- ja stiilikoolitusi ning nende videomontaaže.

Suuremate meeskondade puhul on ürituse iseloom teistsugune, sest keegi ei tohiks jääda tegevuseta.

"Üldjuhul on ürituste eesmärgiks üksteist paremini tundma õppida ning tiimivaimu tekitada. Kuna aeg on meie kõigi jaoks kalleim vara, peab iga ettevõtmine olema kvaliteetselt ja eesmärgipäraselt sisustatud," räägib Heli Sakur.

Tegevused Hansapanga üritustel valitakse Heli Sakuri sõnul vastavalt osalejate soovidele ja hetke trendidele, unustamata seejuures innovatiivsust.

Ideed tegutsemiseks ja päeva sisustamiseks tulevad nii oma töötajatelt ja agentuuridelt kui ka maailmas ringi reisides ning sealseid üritusi vaadeldes.

ASi PricewaterhouseCoopers personalijuht Tiina Kärsna loetleb ettevõttes aastate jooksul toimunud üritusi: näiteks konkurentidega jalgpalli mängimine, töötajate vaheline mitmevõistlus, ratsutamine, matkamine, voolimine, fotojaht, purjetamine ning talvine saanisõit.

Põnevaks ürituseks peab Tiina Kärsna ka teatritegemist professionaalse lavastaja käe all.

"Enamasti korraldatakse niimoodi osakonnasiseseid üritusi, sest aktiivne tegevus on kõige efektiivsem, kui selles osaleb kümme kuni viisteist inimest," lausus Tiina Kärsna.

Kärsna leiab, et traditsiooniliste seltskonnamängudega kolleegide kogunemiste aeg on möödas - inimesed otsivad ikkagi uusi ja huvitavaid tegevusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing