Noorkuu katsetab naishäälega

Mari Hiiemäe 02. november 2007, 00:00

Birgit teeb kaasa pea pooltes kontserdil kõlama hakkavates lugudes.

"Oleme koos Birgitiga laulmiseks ette valmistanud kuus-seitse pala," tutvustab Noorkuu liige Martti Meumers.

Kontserdil saab kuulda spetsiaalselt Noorkuu-päraseks töödeldud laulu Birgiti novembris ilmuvalt debüütplaadilt, samuti Eesti popmuusika klassikat ning valitud palasid maailma pop- ja vokaalmuusika lugude hulgast.

Koostööga on rahul mõlemad osapooled. Meumersi arvates teeb naishääl Noorkuu kõlapildi huvitavamaks, Birgitil on aga hea meel, et ta Noorkuuga koos lauldes on saanud võimaluse a cappella muusikat paremini tundma õppida.

"Bändiga koos on tunduvalt raskem laulda kui soolot," ütleb Birgit.

"Koostöö on meil väga hästi sujunud. Olen väga õnnelik selle üle, et ma selle väljakutse vastu võtsin."

"Meile on see projekt enda elu põnevamaks tegemine," arvab Meumers, kuid lisab, et Noorkuu püsikoosseisu siiski plaanis naislauljaid võtta ei ole.

Seitsmest turnee kontserdist on tänaseks juba kaks toimunud ning Meumersi sõnul on publik Noorkuu ja Birgiti ühisprojekti väga hästi vastu võtnud.

Järge ootavad kontserdid Kuressaares, Võrus, Tallinnas, Valgas ja Rakveres.

Noorkuu kontsertidel kõlama hakkavad laulud on suhteliselt elavad ja tempokad. Nagu Noorkuu puhul ikka, on esitamiseks valitud maailmaklassika töötlusi läbi aegade, sekka esitatakse ka mõningaid oma lugusid.

"Oleme repertuaari valinud selle järgi, et see meile endile meeldiks ja seda mugav laulda oleks. Ja et ka publik selle võimalikult kiiresti vastu võtaks," tutvustab Meumers.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing