Breþnevi pildiga lapitud kool

Kadri Jakobson 06. detsember 2007, 00:00

Tallinna 37. keskkool on üks neist koolidest, kuhu rahalaev, remondimehed ja Tallinna hoolimine veel jõudnud pole.

"Lipp lipi peal, lapp lapi peal," ohkab sinises töökitlis kooli majandusjuhataja Leonard Kolatsk. Küsimuse peale, kui palju tal selles majas tööd on, tõmbab mees pöidlaga üle kõri. "Vat nii palju," ütleb ta. "Siin on ainult käsitöö. Te jäite hiljaks, meil siin oli alles veeavarii - katus lasi läbi ja kõik ujus," räägib ta.

Nädalavahetusel kooli kokkutulekul käinud inimesed olid pehmelt öeldes ðokis, kui luitunud värvi seinu, kõveraid ja katkiseid käsipuid, lapitud aastatetagust linoleumi ja krohvitükkides narmendavaid lagesid nägid. Põrandal on lappideks kasutatud nõukogudeaegseid ajalehtede trükiplaate. Ühel neist olnud veel mõned päevad tagasi Breþnevi pilt, mille kooli juhtkond enne ajalehe külaskäiku tõenäoliselt eemaldada lasi.

"Me pole lootust kaotanud," ütleb 12 aastat ametis olnud kooli direktor Sirje Sepp. Ta ütleb, et eelarvest, kust tuleb ära maksta palgad, elekter ja muud kulud, ei jätku raha, et koridoride põrandad korda teha. Tema sõnul on kehvas olukorras ka elektrisüsteem.

"Selge on see, et kõiki koole korraga ei jõuta remontida ja on järjekord. Mina olen oodanud remonti kogu oma ametiaja. Lootuskiir on," ütleb ta.

Kooli vilistlane, EMT avalike suhete juht Kaja Pino tundis vanade klassikaaslaste nägemisest küll suurt rõõmu, kuid esimene emotsioon oli hoopis ehmatus. "Inetult tumepruuniks värvitud klassiuksed, osa ilmselt veel meie ajast, osa vanglalike massiivsete raudustega asendatud. Kulunud ja määrdunud põrandakatted, ebamäärast karva seinad. Nägi välja nagu tõeline getokool. Kahju oli," ütleb Pino.

"Tegelikult oleks mul vilistlasena parem meel, kui saaksin kuidagi koolile kaasa aidata, mitte ainult kritiseerida," lisab ta.

Pino sõnul on ka EMT juht Valdo Kalm, arendusjuht Ando Meentalo ja teeninduse arendusosakonna juhataja Age Vanajuur õppinud 37. keskkoolis.

Tallinna 37. keskkooli ei remondita ka tuleval aastal.

Tallinna haridusameti andmetel on 37. keskkool järgmise 16 kooli seas, kes avaliku ja erasektori koostööprojekti raames renoveeritakse, kuid mitte niipea.

"Seega linn ei planeeri vahendeid 2008. aastal kooli projekteerimiseks ega ehitamiseks, vaid jätkame tööd hoonestaja leidmiseks, kes renoveerib kooli aastatel 2009/2010. ja annab selle linnale üürile kooli pidamiseks," kinnitab amet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing