Suurim mess saab konkurendi

Katrin Rohtla 07. detsember 2007, 00:00

Kui Eesti Näituste korraldatud Eesti Ehitab 2008 toimub aprillikuu esimesel nädalavahetusel, siis Orangetime Expo ajastas 2008. aasta Tallinna Ehitusmessi nädal aega hilisemaks. Siiski on mõlemad korraldajad eksponentide ja külastajate arvu prognoosides positiivsed.

"Ootame üritusele 150 eksponenti, kusjuures suure osa neist oleme ise messile kutsunud, et nii tagada ürituse ekspositsiooni õige fookus ja tasakaal," selgitas Orangetime Expo juhatuse esimees Hardi Kinnas.

Tallinna Ehitusmess orienteerub Kinnase sõnul esmakordselt Eestis keskmistele ja väiksematele ehitusettevõtetele ning tõsisematele hobiehitajatele. Lisaks plaanitakse pakkuda külastajatele ka praktilisi workshop'e, seminare ja lavategevusi.

Messi sisepinda tuleb Tallinna Ehitusmessil kuni 12 000 m2 ja välispinda kuni 4000 m2. Külastajate osas on Tallinna Ehitusmessi miinimumeesmärgiks 35 000 inimest.

Kinnas soovib Tallinna Ehitusmessist kujundada traditsiooni. "Mess hakkab toimuma igal teisel aastal, sest Eesti turul ei ole mõistlik igal aastal esinduslikku messi korraldada. Esiteks ei tule firmadel nii kiiresti uudistooteid, teiseks on messil käimine suur aja- ja rahakulu," põhjendas Kinnas. Samal arvamusel on tema sõnul ka Eesti Ehitusmaterjalitootjate Liit.

Järgmisel aastal juba 12. korda toimuvat ja Eesti suurimaks kujunenud messi Eesti Ehitab korraldav Eesti Näitused konkurenti ei karda. "Praegu käib registreerimine ja pilt näitab, et kõik tuntumad firmad on end juba meiega sidunud," rõõmustas Eesti Näituste nõunik Siimu Loogma.

Järgmisel aastal peaks osalema vähemalt 330 eksponenti, mis on sama palju kui tänavu. "Firmade arv jääb samaks, sest lõpmatult kasvada ei saa. Pind pidurdab," põhjendas Loogma. Mõju avaldab ka kinnisvarabuumi vaibumine ja ehitusturu stabiliseerumine. Varasemaga võrreldes broneerivad ettevõtted suuremaid pindu. On ka palju uusi firmasid, mis on miinimumpinnal - 9 m2. Lisaks toimub väiksemaid ehitusmesse üle Eesti.

Allar Läll, HC Betooni müügijuht
Seni oleme osalenud messil Eesti Ehitab, aga järgmisel aastal tõenäoliselt mitte. Osalemine ei tasunud tulususe mõttes ära.

Mul on hea meel, et uus ehitusmess turule tuleb, kuna Eesti Näitustel oli mõttetult suurt osalustasu.

Teet Lilleorg, Balteco müügidirektor
Osaleme järgmisel aastal Pirita messil Eesti Ehitab. Ausalt öeldes ei ole veel Rocca al Mares toimuva messi kohta infot saanudki. Aga mõlemale ei jaksaks niikuinii minna. Seda eeskätt organiseerimise tõttu. Ka eelarves on vaid Eesti Ehitab kirjas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing