Domina Travel: populaarseimad sihtkohad on Dubai ja Tai

Hille Tressum 03. jaanuar 2008, 17:59

Osaliselt majanduskasvust ja palkade
tõusust tingituna lubavad aina rohkem eestlasi endale kõike seda, mida hing
ihaldab. Sealhulgas ka reisimist.

Tuli välja, et üks ihaldatuimaid jõulukinke oli reis päikese alla. Võrreldes 2006. aastaga müüs Novatours mullu jõulude eel 92% rohkem soojamaareise.

Turismifirma Estours nõukogu assistendi Jelena Grušina sõnul saatis ettevõtte aastavahetuse reisile 2,5 korda rohkem turiste kui 2006. aastal.

Union Traveli sõnul on keskmine reisi hind viimasel aastal mitte langenud, vaid tõusnud. "Inimestel on tekkinud raha ja nad soovivad seda investeerida enda arendamisele ja puhkamisele. Jõukate eestlaste arv kasvab iga aasta, sellepärast on näha, et inimesed on hakanud rohkem reisima. Mõningatele on juba traditsioonilisteks uue aasta vastuvõtmise kohaks on kujunenud Egiptus ja Kanaari saared. Viimasel ajal on sellele lisandunud ka eksootiline Tai," sõnas Novatoursi direktor Raimondas Ušeckas.

Domina Travel aga suurt pühadeaegset reisibuumi ei näe. "Mõnevõrra on individuaalreiside osakaal tõesti kasvanud. Paljud soovivad reisida just sellel perioodil, kuna lastel on koolivaheaeg. Suurenenud pakkumine on viinud hinnad alla ja seoses sellega on võimalik reisida ka nendel inimestel, kellele see siiani taskukohane pole olnud," sõnas Domina World Traveli marketingijuht Helen Saul.

Domina Traveli klientide seas on populaarseimaks sihtkohtadeks kujunenud Egiptus, Tai ja Dubai. Marketingijuhi sõnul planeeritakse head ja kallid paketid ette pikemalt.

Novatoursi andmete kohaselt tervitas uut aastat Egiptuses 3400 ning Kanaaridel 1400 eestlast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2008, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing