Pärnu koolitüdruk suri kergesti levivasse nakkushaigusesse

10. jaanuar 2008, 16:45

Pärnu linna 15aastasel koolitüdrukul
diagnoositi selle nädala alguses ohtlik meningokokknakkus, mille tagajärjel ta
täna öösel suri.

Kuna tegemist on kergesti leviva nakkusega, siis võeti kõik haigega kontaktis olnud isikud meditsiinilisele jälgimisele, teatas tervisekaitse.

Meningokokknakkuse puhul on tegemist piisknakkusega, mis kandub edasi õhu kaudu. Nakkuse tekitaja on bakter Neisseria meningitidis ehk meningokokk, mis jaguneb antigeense struktuuri järgi 12 seroloogilist rühma, neist 4 rühmale (A,B,C ja W135) on iseloomulik epideemiline levik. Millise haigustekitaja serotüübiga oli tegemist antud juhtumi puhul selgub pärast põhjalikku laboriuuringut.

Nakkuse leviku tõkestamiseks Pärnus on rakendatud vajalikud nakkustõrjemeetmed: haigega kokku puutunud klassikaaslastelt on võetud uuringuproovid, lähikontaktsetele on määratud antimikroobne ennetusravi. Nakkusallika ja nakatumise asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud epidemioloogilist uuringut.

2007. aastal registreeriti Eestis 11 meningokokknakkust, üks nakkuse saanutest suri; 2006. aastal esines 11 ja 2005. aastal 13 haigusjuhtu.

Täiendav info meningokokknakkuse kohta:

Meningokokknakkuse endeemilised levialad asuvad Aafrikas, Aasias ja Lõuna Ameerikas (peamiselt on A,C ja W135- serotüübi tekitatud haigusjuhud).

Meningokokknakkus Euroopas ei ole laialt levinud, kuid iga aasta registreeritakse üksikud ja grupiviisilised haigusjuhud, suurim osa nendest on B-serotüübi tekitatud.

Nakkusallikaks on haige inimene või pisikukandja. Tegemist on kergesti leviva piisknakkusega, mis kandub edasi rääkimisel või köhimisel. Nakatumise oht suureneb pikaajalisel ja lähedasel kokkupuutel haige või pisikukandjaga.

Inkubatsiooniperiood on 2-10 päeva, keskmiselt 4-7 päeva.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. January 2008, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing