Summers: USA majanduslangus on suurem risk kui inflatsioon

11. jaanuar 2008, 14:46

USA endine rahandusminister Lawrence
Summers leiab, et poliitikakujundajatel tuleks praegu enam tähelepanu pöörata
majanduslanguse riskile kui kiirenevale inflatsioonile, vahendab Bloomberg.

„Praegusel hetkel tuleb esikohale seada majanduslanguse risk,” ütles Summers täna Kopenhaagenis toimunud konverentsil.

USA keskpanga juht Ben Bernanke teatas eile, et keskpank on valmis vajadusel käiku laskma „olulisi lisameetmeid” ehk järsult intresse kärpima, et majanduskasvu toestada. Alates septembrist on keskpank enim jälgitud baasintressi langetanud juba tereve protsendipunkti võrra 4,25 protsendile.

Summersi sõnul tuleks ka USA valitsusel õlg alla panna ning majandust eelarvepoliitika kaudu ergutada. Rahasüsti vajaksid Summersi sõnul need, kes selle kõige tõenäolisemalt ka ära tarbiks – s.o suhteliselt madala sissetulekuga inimesed. Ideed toetab ka teine endine USA rahandusminister Robert Rubin, kelle juhitud ekspertgrupi hinnangul võiks sellise rahasüsti suurus olla ca 100 miljardit dollarit.

Ajaleht Wall Street Journal kirjutas hiljuti, et USA president Geroge W. Bush kaalub majanduskriisi vältimiseks ka maksude alandamist.

„Ma ei arva, et inflatsioon ja võimalus, et inflatsiooniootused järsult kasvavad, oleks praegu suurem risk,” ütles Summers. „Ma ei arva, et seda riski võiks kuidagi alahinnata, kuid praegusel hetkel on ... majanduslangus reaalsem oht,” ütles Summers.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2008, 14:45
Otsi:

Ava täpsem otsing