Telefon töötab vesinikuga

15. jaanuar 2008, 15:06

Vesinikuenergiaga töötavate akudega
mobiiltelefonid võivad peagi jõuda tarbijateni – suure sammu sinnapoole astus
Kanada ettevõte Angstrom Power.

Erinevalt eelnevatest vesinikutelefoni katsetustest mahub nende kütuseelement mugavalt telefoni sisse. Vesinikuaku peab laadimata vastu kaks korda kauem kui praegu kasutatavad liitiumioonidel põhinevad akud.

Angstrom Poweri vesiniku jõul töötavad Motoslvr mobiiltelefonid olid väljas eelmisel nädalal Las Vegases toimunud elektroonikamessil Consumer Electronics. Kütuseelemendid näevad välja üsna nagu tavapärased akud, kuid nende laadimine toimub vaid kümne minutiga, kirjutas Physorg.

Paul Zimmerman Angstrom Powerist selgitab, et nende tehnoloogia uuenduslikkus seisneb selles, et kütuseelement mahub kenasti mobiiltelefoni sisse. Varasematel variantidel pidi telefon energia saamiseks olema kinnitatud välisele seadmele. Zimmerman loodab oma „Micro Hydrogen”-tehnoloogiaga telefonid turule tuua juba aastaks 2010. Kui kütusega töötavatel mobiilidel on tõepoolest kõik omadused, mis lubatud, võib selliste telefonide tulevik olla hiilgav.

Kütusega töötavatel telefonidel on aga siiski ka miinuseid, muuhulgas turvalisuse ja mugavuse seisukohalt. Angstrom Power ja teised turule pürgivad ettevõtted peavad veenvalt tõestama, et sellised mobiiltelefonid ei ole plahvatusohtlikud. Angstrom Power väidab, et on katsetuste käigus oma telefoni isegi lõkkesse visanud, ilma et midagi juhtuks.

Teine probleem on selliste telefonide laadimisega – seda ei saa lihtsalt juhet seina torgates teha. Vaja on osta vesinik-kütust, mis tähendab, et see peaks kõikides poodides saadaval olema. Või peaks suuremate poodide ja bensiinijaamade juures olema spetsiaalsed vesinikukioskid. Angstrom katsetab aga teistsugust lahendust. Ettevõte püüab välja töötada kodus kasutatavaid veest kütust tootvaid seadmeid, millele laadimise jaoks aktiveerimiseks tuleb vaid vett sisse valada.

Praegu teeb Angstrom koostööd maailma juhtivate akutootjate, elektroonikafirmade ja mobiilteenuste pakkujatega, et varsti oma Micro Hydrogen-tehnoloogia turule tuua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2008, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing