Läti endine peaminister Auigars Kalvitis
ütles Bloombergile, et riigi kontrolli all olev Lattelecom võidakse müüa
võimalikult kiiresti oksjonil, kuna globaalne majanduskasv annab järgi.
„Vaadates, mis on toimunud maailma majanduses, ei ole ma veendunud, et kasvav turg eksisteerib igavesti,“ ütles Kalvitis Läti raadiole. „Seetõttu peame kiiresti müüma.“
"Blackstone ja ettevõtte juhtkond võivad osaleda oksjonil olenevalt sellest, millal ja mis tingimustel see toimub," ütles Lattelecomi juht Nils Melngailis. Väljaostugrupp pakkus telekomi eest 290 mln latti (6,5 miljardit krooni).
Seotud lood
Tehingu hinnaks on nimetatud 6,4 miljardit
Eesti krooni, seda toetaksid välispangad.
Läti valituse otsus müüa Lattelekom
ettevõtte juhtidele ja töötajatele kütab lõunanaabrite juures kirgi, sest
osturaha 290 miljoni lati (6,5 miljardi krooni) päritolu ning võimalikud
"tõelised" omanikud pole teada.
Foruse juhatuse liige Einar Laagriküll arutleb, milliste väljakutsetega ettevõtted peavad praegu silmitsi seisma ja kui oluline on järjest sagenevate küberrünnakut ajastul mõelda ka füüsilisele turvalisusele. Kui füüsilise turvalisuse samme läbi ei mõtle, võivad ülejäänud mehhanismid osutuda täiesti kasutuks.