Sotsid: Tallinna sünnitoetust peavad saama ka vaid ühe linnakodanikuga pered

Agnes Ojala 24. jaanuar 2008, 09:06

Sotsiaaldemokraadid ei nõustu Tallinna
plaaniga maksta sünnitoetust vaid neile peredele, kus mõlemad vanemad elavad
Tallinnas.

Sotsid annavad täna Tallinna volikogu menetlusse otsuse eelnõu, mille eesmärgiks on teha linnavalitsusele ülesandeks tõsta linna ühekordse lapse sünnitoetuse määr 10 000 kroonini ja jätta kehtima senine kord, mille kohaselt saavad linnapoolset ühekordset lapse sünnitoetust taotleda need pered, kus üks vanematest on elanud viimase aasta jooksul Tallinna linnas, teatas erakond.

Fraktsiooni esimehe Maimu Bergi sõnul on ühekordse sünnitoetuse määr olnud Tallinnas juba aastaid 5000 krooni. „Eelmisel aastal tõstis Tartu linn oma sünnitoetuse määra 8000 kroonini. Tallinna naaberomavalitsustes on sünnitoetus juba pealinnaga samal tasemel.

Lapse sünd tähendab pere väljaminekute hüppelist kasvu. Seda eriti Tallinnas. Nii on vajalik sünnitoetuse määra tõstmine vähemalt 10 000 kroonini. See aitab meelitada siia elama noori peresid ja väärtustab Tallinnale omistatud lapsesõbraliku linna tiitlit,” ütles Berg.

„Keskerakond on teinud riigikogus ettepaneku tõsta riikliku ühekordse sünnitoetuse määr 10 000 kroonini. Seejuures on üheks põhjuseks toodud elukalliduse tõus. Loodetavasti on Keskerakond valmis seega ka Tallinna linnas sünnitoetuse ajale jalgu jäänud määra oluliselt suurendama,” lisas ta.

Linnavolikogu kinnitas eelmise aasta 13. detsembril ühekordse lapse sünnitoetuse maksmise korra muudatuse, mis hakkab kehtima tänavu 1. juulil. Muudatuse kohaselt saavad edaspidi sünnitoetust taotleda vaid need pered, kus mõlemad vanemad on olnud viimase aasta jooksul Tallinna elanikud. Kõnealune muudatus on tinginud avalikkuse väga terava kriitika.

2008. aasta linnaeelarves on sünnitoetuse maksmiseks 23 miljonit krooni. Seda eeldusel, et toetuse saajate ringi piiratakse. Arvestades keskmist sündide arvu Tallinnas, nõuab sünnitoetuse tõstmine 10 000 kroonini ja toetuse saajate senise ringi säilimine lisaraha 37 miljonit krooni. „Tallinna eelarve suuruse juures on see väga väike summa. Kui linnavalitsus ei soovi eelarve mahtu suurendada, võib üheks katteallikaks olla linna avalike suhete kulude eelarve vähendamine,” märkis Maimu Berg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2008, 09:05
Otsi:

Ava täpsem otsing