Reinsalu: kesk ja reform sõlmisid KERE

28. jaanuar 2008, 18:01

Riigikogu liige Urmas Reinsalu kirjutas oma
blogis, et täna põhiseaduskomisjonis arutlusel olnud Allar Jõksi ettepanek
riigikogu liikme kuulumisest riigi osalusega äriühingu nõukogusse, leidis
seadusmuudatuste vastaseid just Keskerakonna ja Reformierakonna(KERE)
ridadest.

„Seega tundub, et nädalavahetusel sõlmiti vaikselt KERE ning mindi plaani B peale - toetada Jõksi ettepanekut ainult näiliselt, aga mitte tegelikult. KERE sõlmimisest on paganama kahju - selliste tempude valguses muutub veelgi tähtsamaks uue õiguskantsleri isik. Jõks on mees, kes KERE survele vastas omapoolse suurema survega,“ kirjutas Reinsalu ning jätkas „Tahaks loota, et Indrek Teder saab riigikogu toetuse korral taolise tembutamise vastukaaluks.“

Reinsalu sõnul on jutt, et riigikogu liikmete kuulumine äriühingute nõukogusse tugevdab järelevalvet, jama. Ta soovitab huvilistel täiendava info saamiseks pöörduda läinud kevadese riigikontrolli aruande poole, kus kirjutatakse omanikujärelevalve kohta riigi osalusega äriühingutes. Reinsalu sõnul seisab selles : ”Nõukogude järelevalve juhatuse üle on ebaühtlane/…/valitseb oht, et äriühingud ja sihtasutused ei pruugi oma tegevuses lähtuda riigi kui omaniku ja asutaja huvidest/…/nõukogu liikmete roll äriühingutes ei ole selge.”

„Kui riigikogu liikmete kuulumine äriühingute nõukogudesse jätkub, siis ei ole tegelikult võimalik tagada olulist juhtimisprintsiipi ehk äriseadustikust tulenevat äriühingu nõukogu liikmete personaalset vastutust juhtimisotsuste eest. Pole juhus, et ministrid üldkoosoleku õiguses saatsid seenele riigikontrolli ettepanekud võtta vastutusele Weroli ja Viljasalve nõukogud kuhu kuulusid ka riigikogu liikmed - käed jäid arusaadavalt liiga lühikeseks,“ kirjutas Urmas Reinsalu oma tänases blogi sissekandes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2008, 18:01
Otsi:

Ava täpsem otsing