Börsikommentaar: aina hullemaks läheb

07. märts 2008, 11:13

Nagu suur vend ees, nii väike järele – USA
aktsiaturgude eilne korralik miinus tiris Aasia börsid veel korralikumasse
miinusesse.

Jaapani Nikkei 225 ja Hong Kongi Hang Seng kukkusid mõlemad nädala viimasel börsipäeval üle kolme protsendi.

USA keskpank teatas, et ameeriklaste kodulaenukoormus ületas esmakordselt inimeste eluasemelaenu võrra vähendatud eluasemete turuväärtuse alates 1945. aastast, mil antud numbreid jälgima hakati. USA hüpoteekpankurite organisatsioon avaldas aga, et tagatise ära võtmiseni jõudnud eluasemelaenude osakaal hüppas eelmise aasta viimases kvartali rekordtasemeni ehk 0,83%ni kogu eluasemelaenude mahust.

Nendest uudistest piisas, et Dow Jonesi tööstuskeskmine saata 1,75%ga miinusesse ning S P 500 indeksi väärtust langetada 2,2%. Mõistagi juhtisid allakäiguparaadi taaskord finantssektori aktsiad.

Ja nii ka Aasias – mured krediiditruru kokkutõmbumisest tegid korralikku aktsiate hinnaraiet ka seal. “Kinnisvaraarendajad, pangad ja teised suure võimendusega ettevõtted saavad krediidituru probleemide tõttu väga valusalt pihta,” kommenteeris Mizuho Asset Managementi Aasia aktsiatele keskendunud fondihaldur Masahiko Ejiri Bloombergile.

Jaapani suurim pank Mitsubishi UFJ Financial Groupi aktsia kaotas 4,2%, Sumitomo Mitsui aga 6,3% ning suuruselt kolmas pank Mizuho Financial Group 5,8%.

Nikkei 225 kaotas 3,27 ja Hang Seng 3,6% eelmisest sulgemishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. March 2008, 12:02
Otsi:

Ava täpsem otsing