Börsikommentaar: Eesti Telekom tegi, mis tahtis

02. aprill 2008, 15:09

Tallinna börsi indeksit suruti täna veidi
allapoole - OMXT kaotas 0,22% oma väärtusest. Languse peasüüdlaseks osutus
Eesti Telekomi aktsia.

Telekomi aktsia tehingukäibeks kujunes pea üheksa miljonit krooni ning sellega veeti väärtpaber kodubörsil näidatud päeva suurimasse ehk 1,8% miinusesse. Kergelt vastuolulise börsipäeva loogikat tuleks ehk otsida globaalsetel turgudel tänu krediidikriisi lõppemise lootustele mõnevõrra levivast optimismist, millega ka osa Eesti Telekomi aktsionäre kaasa läksid. Viimased võtsid arvatavasti närvilistel aegadel turvalist pelgupaika pakkuvast dividendiaktsiast raha välja, et see taas riskantsematesse ja suuremat tootlust pakkuvatesse instrumentidesse suunata.

Kuna tõusu näitasid vaid kolme langeja kõrval koguni seitsme ettevõtte aktsiad, võib spekuleerida, et mingi osa Eesti Telekomist välja võetud rahast suunati kohe teistesse Tallinna börsi aktsiatesse. See võiski tekitada olukorra, kus tõusjate arv ületas rohkem kui kahekordselt langejate arvu, kuid sellele vaatamata andis turuindeks oma väärtuses tagasi. Teatavasti mõjutab Tallinna börsi indeksi liikumist kõige enam just Eesti Telekomi kui suurima turuväärtusega ettevõtte aktsia hinna kõikumine.

Telekomi kõrval andsid hinnas järele ka Norma ja ühe väikese müügitehingu tõttu Saku Õlletehase aktsiate hinnad. Vastassuunas liikus ja indeksit ülespoole lükkas aga Tallinki aktsia, mis kallines 1,2%. Tallink on Telekomi järel teine OMXT suurmõjutaja.

Igava börsipäeva mõningaseks üllatajaks oli aga Baltika, kelle aktsia kosus eile õhtul avaldatud märtsikuu kümnendiku vähenenud käibe peale 1,3%.

Loe online-intervjuud Eesti Telekomi juhatuse esimehe Valdo Kalmuga!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2008, 15:26
Otsi:

Ava täpsem otsing