Hansa portfellihaldur: USA majanduse nõrkus on üle paisutatud

Agnes Ojala 08. aprill 2008, 17:32

Hansa kohustuslike pensionifondide
portfellihaldur Kristjan Tamla usub, et USA esimese poolaasta majanduskasv tuleb
küll nullilähedane, kuid on nõrkus on mõneti siiski üle paisutatud.

„Erinevates kindlustunde indeksites on näha negatiivseid signaale, samas aga põhineb see arvamustel, milles on küll üritatud subjektiivsust miinimumini viia, kuid päris objektiivseks see tulemusi siiski ei muuda,“ rääkis Tamla Hansa Investment Fundsi finantsturu ülevaates.

Tema sõnul näitavad jaemüügi numbrid siiski, et vaatamata negatiivsetele hoiakutele ei ole müük nii palju langenud kui inimeste tunnetus.

„Sama kehtib ka tööstuses. Subjektiivne foon domineerib. Neist aga ei saa lõplikku järeldust teha, selles osas on majanduse nõrkus on üle paisutatud. Jah, see on jahtunud, aga mitte nii palju, kui kindlustunde indeks näitab,“ märkis Tamla.

Portfellihalduri hinnangul on aasta teises pooles siiski oodata Ameerika majanduse kosumist. Paljuski aga sõltub see finantssektorist. Tamla tõi välja, et riik on küll palju pingutanud, et olukorda muuta – järsult intresse kärpinud ja turule suuri rahasüste teinud –, samas aga ei ole nende tegevuste mõjud tavakodanikeni jõudnud. Finantssektor on riigi abi kasutanud oma reservide tugevdamiseks. „Lisaraha jääb pankadesse. Küsimus on, kas finantssektor hakkab jälle tööle, kas stiimul jõuab reaalmajandusse?“ tõstatas Tamla probleemi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2008, 17:30
Otsi:

Ava täpsem otsing