Evli: ettekuulutus globaalsest majanduskrahhist on sügavalt ennatlik

22. aprill 2008, 11:59

Tänasel Evli investeerimishommikul
kinnitati, et tänu arenevate turgude jätkuvale majanduskasvule ning kiirelt
kasvavatele reservidele on ettekuulutus globaalsest majanduskrahhist sügavalt
ennatlik, teatas Evli varahaldus.

Sektorite lõikes võib märkimisväärset kasvu oodata energia-, toidu- ja infrastruktuuri sektoritest. Evli varahalduse juht Veikko Maripuu märkis: „Geograafiliselt on kasvutingimused eriti soodsad Venemaal, Lähis-Idas, Põhja-Aafirkas ja Brasiilias, kes saavad naftamüügi tulusid kasutada ees ootavateks suurinvesteeringuteks.”

Maailma aktsiaturgude analüüs, mida Evli investeerimishommikul esitleti, näitas, et investorite meelestatus on tänasel päeva selgelt negatiivne. Samas majandus globaalselt küll aeglustub, kuid kuni arenevad majandused on jätkuvalt tugevad, globaalset majanduslangust oodata ei ole. Kuna aktsiaturgude valuatsioonid (hinnatasemed) on atraktiivsed ning investorite meelestatus enam palju langeda ei saa, on langusrisk limiteeritud.

„Maailm seisab kõigi aegade suurima infrastruktuuriinvesteeringute buumi lävel. Lähiaastatel investeeritakse nii teede kui ka lennujaamade, raudteede kui ka rafineerimistehaste ja telekommunikatsioonivõrkude ehitusse summasid, mis mõne prognoosi alusel järgneva kümne aasta jooksul ulatuvad 21 triljoni (!) dollarini,” kirjeldas varahalduse strateeg Peeter Koppel oodatud stsenaariumi.

„Toitumisharjumuste kiire muutus arenevatel turgudel, biokütuste hullus, vead põllumajanduspoliitikas ja isegi mõnede põllumajandustoorainete suhteliselt madalad hinnatasemed võrreldes nende ajalooliste kõrgtasemetega on aluseks võimaliku mitme-aastase positiivse trendi tekkimiseks,” lisas Koppel.

Energiasektorist rääkides sõnas Peeter Koppel, et ajal, mil nafta hind on üle 115 dollari barrelist on energiasektor jätkuvalt hea investeering. Isegi kui nafta hind taandub 70 dollarile barrelist, on tootjariikides reserve kogutud küllaga ning ka tänasest tunduvalt madalam nafta hind tähendab naftat tootvatele riikidele vägagi häid tulusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2008, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing