Tallinki tütarfirma ostis ühe krooniga ettevõtte

Annika Matson 08. mai 2008, 12:38

ASi Tallink Grupp tütarettevõte OÜ TLG
Hotell sõlmis ostu-müügilepingu, millega omandas eile 100% OÜ Delegatsioon
osadest ASilt Heal ja OÜlt Haapsalu HMR. Osade eest maksti kokku 1 kroon (0,06
eurot).

Konkurentsiamet andis koondumise loa 29.04.2008.a, teatas firma börsile.

OÜ Haapsalu HMR osanukud on Ain Hanschmidt, Andres Lipstok, Urmas Sukles ja Toomas Vilosius.

ASi Heal omanikud on Ain Hanschmidt, Andres Lipstok, Urmas Sukles, Toomas Vilosius, Raivo Raudsepp ja Enn Pant.

Veel kuu tagasi ütles üks Delegatsiooni omanikest Tooomas Vilosius, et osaluse müügist saadud raha suurusjärgu kohta järgmist: "Need summad pole nii meeletud, mingeid miljardeid pole."

Saadud raha paigutamise variante on Vilosiouse sõnul rohkem kui üks. "Eks praegu neid kohti siiski on, ehkki majanduslikult pole aeg investeerimiseks just kõige sobivam," põikles Vilosius toona rahapaigutusplaanide avaldamisest.

OÜ Delegatsioon põhitegevusalaks on hotelli haldamine, reisikorraldus ja turismialaste teenuste osutamine; toitlustamine ja sellega seonduv tegevus ning muu kaubandustegevus. Ettevõte opereerib 267 toalist Pirita Top Spa hotelli Tallinnas. OÜ Delegatsioon osakapital on 150 000 krooni (9587 eurot). Ettevõtte juhatuse liikmeks nimetati Vaido Uibo.

OÜ TLG Hotell koos tütarettevõtetega opereerib nüüdsest kolme hotelli Tallinnas. Seoses ettevõtte laienemisega valiti OÜ TLG Hotell juhatusse täiendavalt kolm liiget: Hannes Tall, Vaido Uibo ning Üllar Tali, kes nimetati ka OÜ TLG Hotell juhatuse esimeheks.

AS-i Tallink Grupp konsolideeritud majandusnäitajatele nimetatud tehing olulist mõju ei avalda. Käesolev tehing on Börsi reglemendi kohaselt tehing seotud osapoolega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2008, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing