Merike Lees • 20. mai 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Külluslik niisutus mitmeks nädalaks

Skin Transfer Systemi nime all pakutav protseduur põhineb 2003. aasta Nobeli keemiaauhinna pälvinud avastusel. Keemia ei ole minu tugevaim külg, seepärast ma selle avastuse sisusse ei süüvinud, paljas fakt Nobeli preemia võidust suurendas usku protseduuri mõjusse. Tegemist ei ole mingi soolapuhumisega, kus tulemuse tajumiseks tuleb kujutlusvõime appi võtta, vaid kõik on teaduslikult põhjendatud ja seletatud.

Skin Transfer Systemi eesmärk on eelkõige niisutada ja toita nahka, kuid sellega kaasneb kõrvalefekt - rikkaliku hoolduse tulemusel vähenevad või kaovad, sõltuvalt sügavusest, ka miimilised kortsud ning nägu on pringim ja siledam radikaalsete kortsueemaldusprotseduuridetagi.

Läksin Pikk tn 40 ilusalongi seda imet ise kogema. Algus oli nagu ikka, traditsiooniline - massaaž, seerum, kreemmask, kreem. Nägu käsitleti selles protseduuris aga päris laialt - sissejuhatav massaaž hõlmas nii nägu, käsi kui ka dekolteed. Hiljem, kui nägu maski all oli, jätkati käelabade masseerimist. Kosmeetik Merlini tehtud massaaž oli ikka põhjalik mudimine, mitte pinnapealne silitus.

Seejärel pandi näole seerum, mis kaeti paksu kreemmaskiga. Arvasin, et nii jääbki ja nüüd tuleb oodata selle mõju, kuid see ei olnud veel kõik. Selle paksu kreemikihi peale tõmmati marli, venitati see laiali ning öeldi, et selle peale tuleb veel üks kiht - sooja vaha kiht. Nüüd oli asi juba huvitavam. Silmad kaeti kinni, huulte peale pandi ka paks kiht mingit maski. Suud ja silmi avada ei saanud. Seejärel kanti peale paks kiht sooja sinist toimeainetega vaha, mis pidi aitama hooldusainetel nahka imenduda. Sulavaha tõmbus kiiresti kõvaks ja raske mask liibus vastu nägu. Merlin selgitas hiljem, et sel maskil oli ka mehaaniline kortse venitav efekt.

Seni oli kõik meeldiv ja mõnus, sest kõige hullem oli alles ees. See mask tuli ju maha ka võtta. Mahavõtmine käis lihtsalt - siuh ja valmis. Kosmeetiku seisukohalt muidugi. Mina tundsin, nagu oleks mul nägu depileeritud. Vaha ju imbus läbi marli ja paksu maskikihi nahale ning kuivas selle külge kinni. Eriti hull oli näo külgedel, juuste piiril, sest seal oli karvu, mille külge vaha kleepus, rohkem.

Vaha näolt maha kraabitud ja nokitud, pandi uus kiht seerumit ja maski ning nüüd hakati nägu ultrahelipulgakestega masseerima. Tegemist oli spetsiaalse Ericsoni aparaadiga, mille kasutamine soodustab maski imendumist ja toimeainete jõudmist naha sügavamatesse kihtidesse. Kahte klaasotsaga pulgakest liigutati mööda nägu sünkroonselt mõlemal näo poolel, midagi erilist need endast tunda ei andnud. Võimalik on teha protseduuri ka ilma aparaadita, kuid siis on mõju väidetavalt väiksem ja vähem näha. Odavam on see ka - 850 krooni asemel tuleb välja käia 650 krooni.

Huvitav tunne oli kosmeetikulaualt tõustes. Nägu tundus… lopsakam, kuid mitte paistes. Koed olid nagu paisunud, midagi justkui oleks sinna sisse pumbatud. Nägu oleks olnud nagu pehmem ja ümaram. Peeglist vaadetes võis kortsuvastast toimet ka näha, kõige paremini oli seda märgata lauba miimilistes joontes. Ja mis kõige olulisem - see tunne püsis ka järgmisel päeval. Merlin lubas, et toime kestab vähemalt kaks nädalat ning selle aja sees ei ole soovitatav teisi toitvaid-niisutavaid hooldusi teha - nahk võib saada ületoidetud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt