Nestor: sõjaseisukorras võiks reservi kallale minna

22. mai 2008, 21:27

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE)
fraktsiooni esimees Eiki Nestor kirjutas oma blogis riigi reservi kasutamisest,
et stabiliseerimisreservi võib kasutada kolmel juhul, millest üks on
sõjaseisukorra väljakuulutamine.

"Lihtsas keeles seletatuna ütleb seadus, et stabiliseerimisreservi võib kasutada kolmel juhul: pikaajalist ühiskondlikku tulu toovate investeeringute ja strukturaalsete ümberkorralduste rahastamise stabiilsuse tagamiseks; sotsiaal-majanduslike kriiside vältimiseks või leevendamiseks; sõjaseisukorra, eriolukorra või erakorralise seisukorra väljakuulutamisel," kirjutas Nestor.

"Sõjaseisukorda ja eriolukorda pole keegi välja kuulutanud ja pole ka põhjust. Õnneks," lisas ta.

"Pikaajalist ühiskondlikku tulu toovaks ümberkorralduseks võiks nimetada pensionireformi ja sellega seonduvaid ülemineku kulutusi. Tänases seisus on varasematel aastatel tänuväärselt riiklikusse pensionikassasse kogutud sellisel hulgal tagavara, et lähemate aastate puudujääk saab sellest kaetud. Valitsussektori tasakaalu mõistes on tegu küll miinusega, aga raha pensionide väljamaksmiseks on olemas. Seega poleks mitte midagi imelikku selles, kui stabiliseerimisreservi vahendeid kasutatakse pensionireformi stabiilsuse tagamiseks tulevikus, aga täna pole seda küll põhjust teha."

"Jääb üle kolmas võimalus või küsimus – kas oleks põhjendatud reservi kasutamine seoses sotsiaal-majandusliku kriisi vältimise või leevendamisega. Mingil määral on vastus sellele küsimusele olemas seaduse nendes paragrahvides, mis räägivad reservis oleva raha kasutusele võtmise korrast," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2008, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing