Swedbank katkestas ootamatult koostöö väikepangaga

Agnes Ojala 02. juuni 2008, 16:51

Swedbank otsustas ootamatult katkestada
koostöö väikepangaga Sparbanken Syd.

Suurpank tühistas lepingu Sparbanken Sydiga, mis tähendab, et koostöö lõppeb kolme kuu pärast. Kui Swedbank oleks algselt 2011. aastani kehtima pidanud lepingu üldlevinud moel üles öelnud, oleks koostöö lõpetamiseni jäänud 18 kuud, kirjutas di.se.

„Me ei ole Swedbankist saanud ühtki selgitust, miks nad lepingut tühistada tahavad, vaid ootame põnevusega, millise põhjuse nad meile annavad,“ ütles Sparbanken Sydi juht Staffan Olander.

Umbes 120 töötajaga väikepank sai Swedbankilt teate koostööst lahtiütlemise kohta 23. mail. Selgitus suurpanga käigule peaks tulema nädala jooksul.

Staffan Olander ei mõista Swedbanki käitumist, kuid kahtlustab, et põhjus võis olla Sparbanken Sydi oma plaan ettevõtet laiendada. „Olen aru saanud, et Swedbanki ärritab see, et me arvestame ka teisi alternatiive,“ sõnas ta.

Sparbanken Sydi varade maht on 21 miljardit krooni. Koostöö lõppemine mõjutaks kogu Rootsi pangandussektorit.

„Rootsi hoiupankadel, nagu ka meil, on kõigil ühesugused lepingud. Kokku moodustab hoiupankade osa Swedbanki Rootsi koduturust 25%, mistõttu oleme kokku väga suur klient,“ lisas Olander.

Olanderi sõnul ei muutu Sparbanken Sydi klientide jaoks juhtunust midagi, lihtsalt ettevõte peab otsima uusi lahendusi. Samas usub Olander siiski, et Swedbank võtab oma lepingu tühistamisteate tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2008, 16:48
Otsi:

Ava täpsem otsing