Sõerd soovitab Sylvesteri maksuvaidlusest loobuda

03. juuni 2008, 17:52

Endise rahandusministri Aivar Sõerdi sõnul
peaks maksuhaldur tõsiselt kaaluma, kas jätkata maksuvaidlust Sylvesteri
eksomanikega. Sõerdi hinnangul tasuks pigem loobuda.

Sõerd ütles, et Sylvesteri juhtumi puhul peaks maksuhaldur kohtuotsuse edasikaebamist tõsiselt kaaluma. „Minu soovitus oleks pigem jätta apellatsioonkaebus tegemata, sest praegu on tekkinud olukord, kus maksumaksja on süüdistanud maksuhaldurit sõnamurdmises ja järjepidevuse puudumises. Teiseks on vahepeal kohtupraktika edasi arenenud, kuid see on minu isiklik hinnang. Mul pole olnud võimalik tugineda kohtuotsuse argumentidele, sest see otsus on miskipärast salastatud,“ lausus Sõerd.

„Selle maksuotsuse tegemise, ei selle ettevalmistamise ega käikuandmisega, pole ma kunagi tegelenud. See maksuotsus tuli tükk aega peale seda, kui mina olin (maksuameti - toim) juht,“ kummutas Sõerd väite, nagu oleks tema valitsemisajal asunud maksuametnikud Sylvesteri endistele omanikele makse määrama ja neid sisse nõudma.

„Laskumata selle kaasuse üksikasjadesse on avaliku halduse üldine põhimõte, et amet peab olema järjepidev ja tema tegevus ei tohi näida sõnamurdlikuna. Ma räägin praegu väljaspool kaasust. Ja sellest tulenevalt peab maksuhaldur minu hinnangul tõsiselt kaaluma, kas ikka tasub apellatsioonkaebust esitada,“ märkis Sõerd ning lisas, et võib-olla tasuks täpsemalt hinnata kohtupraktikat.

„Edasivaidlemine on väga suure riski võtmine, eriti olukorras, kus tagastusnõue on pretsedenditult suur,“ lausus Sõerd ja rääkis, et maksusaladuse hoidmisega kohustuse tõttu on maksuhalduril raske oma seisukohti kaitsta. „Avalikkuses on loodud mulje, et amet pole oma sõna pidanud, kuid tänasel päeval ei tohiks seda olukorda enam tekkida,“ ütles Sõerd.

Praegu lubab seadus maksuhalduril eelotsuseid teha ja need on ametnike jaoks siduvad. Sõerdi sõnul muudeti seadust suuresti Sylvesteri kaasuse ajendil. Mis puudutab maksupoliitikat, on Sylvesteri juhtum ka seda juba mõjutanud. „Aga eilne Sylvesteri kohtuotsus võib omada kohtupraktikale ka laiemat mõju, selles pole mingit kahtlust,“ kommenteeris Sõerd.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 17:32

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing