Facio Ehitus prognoosib ehitustegevuse kasvu

17. juuni 2008, 12:40

Facio Ehituse AS prognoosib vaatamata Eesti
kinnisvara- ja ehitusturu üldisele langusele selleks aastaks ehitustööde
netokäibe 6protsendilist kasvu ehk ligi 1 miljardi suurust müügitulu.

„Konkurentsi tihenemisel on ka omad head küljed – ehitushindade langusega on suurenenud alltöövõtjate ja kvaliteetsema tööjõu valik. Seega on just languse faasis õige aeg piisavalt reserve ja mahtu omavatel ettevõtetel ehitustegevust elavdada,“ märkis Facio Ehituse tegevdirektor Riho Kalve.

Ettevõte jätkab Haaberstis Räga tänaval möödunud aastal konserveeritud 4korruselise korterelamu ehitust. „Klientide kasvav huvi ning edukas müügitegevus annab põhjust jätkata selle 36 korteriga ning äripindadega maja ehitamist,“ selgitas Kalve.

Lisaks sügisel valmivale Räga 10 elamule on Facio Ehitusel tänavu kavas veel teistegi korterelamute rajamine Tallinnasse. Töös olevate objektide nimekirjas on ka Riigiprokuratuuri hoone, Paldiski tehnopark, Märjamaa rahvamaja, mitmed gümnaasiumid ja lasteaiad ning Tallinnas Erika tänaval sotsiaalmaja ja Viru väljakul Metroplaza büroohoone.

Facio Ehituse ehitustööde netokäive on aastatel 1997-2007 kasvanud 132 miljonilt 940 miljonile kroonile ning puhaskasum neil aastail 1,5 miljonilt 77 miljonile kroonile.

Kodumaisel kapitalil põhineva Facio Ehituse AS peamiseks tegevusalaks on hoonete ehitamine peatöövõtu ja projektijuhtimise meetodil, vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus ning elektriinstallatsiooni tööd. Eriehitustööde teostamisega tegelevad tütarfirmad Facio Enviro ja Facio Elekter, kinnisvaraarendusega osaühingud Facio Maja, Facio Kinnisvara ja F-A Projekt ning kinnisvarahaldusega Facio Halduse OÜ. 2008. aasta jaanuaris täitus ettevõttel 20 aastat Facio kaubamärgi all tegutsemisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2008, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing