Slovakkia rühib edukalt euroalaga liitumise suunas

Agnes Ojala 17. juuni 2008, 14:50

Euroopa Parlamendi liikmed kiitsid täna
heaks Slovakkia taotluse võtta 2009. aasta 1. jaanuarist kasutusele euro.

Kuigi parlamendi roll euro kasutuselevõtu otsustamisel on vaid nõuandev, jõudis Slovakkia sellega siiski sammukese seatud eesmärgile lähemale. Nüüd on Slovakkial veel vaja Euroopa Ülemkogu heakskiitu, mida on oodata juba sel nädalal, ja liidu liikmesriikide rahandusministrite vastavat otsust.

Euroopa Parlament tõi välja, et Slovakkia vastab küll kõikidele euroalaga liitumiseks seatud kriteeriumidele, kuid peab jätkuvalt pingutama, et inflatsiooni taset madalal hoida ja majanduses vajalikud struktuurilised muudatused läbi viia, teatas Euroopa Parlament.

Slovakkia liitumist euroalaga toetasid tänasel istungil 579 parlamendiliiget, 17 olid sellele vastu ja hääletuselt jäi eemale 86 saadikut.

Riigi kohta koostatud raportis on kirjas, et Euroopa Keskpank on mures Slovakkia madala inflatsioonitaseme jätkusuutlikkuses. Et taset säilitada, tuleb hoida tasakaalus eelarvet, sotsiaalpartnerid aga peavad palgakasvu hoidma tootlikkuse kasvuga ühel tasemel. Samuti kutsub raport Slovakkiat üles reformidele, mis muudaksid tööjõu-, teenuste ja toodete turgu, aga ka tekitama enam konkurentsi, seda eriti tundlikes sektorites nagu näiteks energeetikas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing