Homme võidaks valimised Reformierakond

10. juuli 2008, 15:59

Kui valimised toimuksid homme, võidaks need
Reformierakond, kelle poolt hääletaks 34 protsenti kõikidest valijatest, kes
valima läheksid ja oma eelistuse välja ütlesid, selgus uuringufirma Nordstat
küsitlusest. Tulemus on püsinud muutumatuna selle aasta mai lõpust.

Maikuu lõpus korraldas Nordstat küsitluse, millest selgus, et neist, kes kellegi poolt oskaksid hääletada, valiksid 34 protsenti Reformierakonna. Praegu on tulemus sama.

Juulikuu uuringus järgnes Reformierakonnale 24 protsendiga Keskerakond, mille populaarsus on langenud 27 protsendilt kolme protsendi võrra. Kolmas eelistus kuulub 20 protsendiga Isamaa ja Res Publica Liidule, mis on tublisti tõusnud, kuna mais eelistasid erakonda 14 protsenti vastanutest.

12 protsenti valijatest hääletaks praegu Sotsiaaldemokraatliku erakonna poolt, mille populaarsus võrreldes maikuuga on protsendi võrra langenud. Mais oli 5 protsenti vastanutest Eestimaa Roheliste poolt ning tänaseks on erakond protsendi võrra hääli juurde võitnud.

Valijate soosikud tagantpoolt on 3 protsendiga Eestimaa Rahvaliit, mis ei ületanud ka mais 5 protsendi künnist. Seda ei saavutanud ka Eesti Kristlikud Demokraadid oma ühe protsendiga.

Kõikidest uuringus osalejatest ei osanud 33 protsenti öelda kelle poolt nad hääletaksid võrreldes maikuu 32 protsendiga. Kui maikuus poleks läinud 37 protsenti vastanutest valima, siis juulis on olukord paranenud ehk mittevalijate protsent on langenud 22-le.

Nordstat küsitles 1000 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2008, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing