Raul Veede • 7. august 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Nädal Raul Veede pilgu läbi

Nädal oli lõbusaid uudiseid täis. Üks lust teise otsa ning aina toredamaks läheb. Kohe näha, et suvine aeg ja inimesed ei viitsi tõsiste asjadega tegelda.

Alustuseks muidugi etendus riigieelarve ümber, pealkirjaga "Hea hunt ja seitse põrsakest". Üks tahab, et riigil oleks eelarve, teised vehivad anarhistlike loosungitega. Üks nõuab, et kulud vastaks tuludele, teised poevad laua alla peitu. Võiks ju arvata, et kogu valitsuse ainus vastutustundlik tegelane on peaminister, ent võta näpust.

Ajakirjandusele keegi peale Padari igatahes midagi mõistlikku ütelda ei taha. Ministrid on vait, nagu töötaks Tallinkis.

Aga Tallinkis ei töötata üldse. Ja ettevõtte juhid ei tea sellest enda väitel midagi. Nii nagu ka ametiühingu peletamisest ja läbiotsimistest laevadel. Hundid-Pandid elavad omaenese pisikeses maailmas, kus taevas mere kohal on alati pilvitu ning paberlaevukesed sõuavad pesukausi ühest servast väsimatult teise, vedades raskeid rahamägesid.

Paberlaevukestel on aga teadupärast hügieeniline, ühekordselt tarvitatav paberist meeskond.

Tegelikult on Eestile Tallinkit väga vaja: hoiatuseks ja õpetuseks teistele firmadele, olgu siis börsil või kuival maal. Kellega Saku ennast muidu võrdleks?

Kuival maal on tulekahjusid teadagi rohkem kui merel. Punaste kikaste tõrjeks pannud Tallinn kuuldavasti tulekahjuohtlike majade külge punased sildid. Meie maja küljes on ka üks suur punane silt. Sellele on kirjutatud "Äripäev". Öösiti kipub see silt tõepoolest tihti süttima.

Ilus tüdruk Siret Kotka leidis ametliku töökoha. Tean omast käest, et blogimisega midagi ei teeni. Küllap püüavad munitsipaalpolitseinikud Sireti targal nõul kaks korda rohkem bussijäneseid kui seni. Elmar Sepp teeb seevastu karjääri ajakirjanduses: palavalt armastatud poliitikaleht Kesknädal ei suuda armastust rahaks teha. Sepp peab nüüd lehed müntideks taguma, et makse maksta.

Hüva nõu on teistelegi kallis. Arengufondil läks pisut pahasti, lahkunud on juba kaks investeerimiseksperti. Urmas Sõõrumaal läks jällegi hästi, lahkuja Jaanika Merilo tuli tema U.S. Investi. Seni tegi Urmas otsuseid nii, et kui ajakirjanikud küsisid, miks ta Reiljanile raha laenas, ei osanud ta kuidagi selgitada. Ehk nüüd läheb paremini.

Kel raha palju, laenab seda ikka vaesematele. Ning laenamine muutub üha mugavamaks, ka Eesti Post hakkab kiirlaenuturul R-Kioskiga konkureerima. Küsid ajalehte või postkaarti ja avastad maksma hakates, et rahakott jäi koju. Saba selja taga sumiseb ähvardavalt. See mõni mure: võtad kiirelt laenu, poetad kirja posti ja lontsid kodu poole.

Ainus kurb uudis tuli Saue vallast: Steri raha kiirgas ettevõttest välja ja kuldmune tootev hani on ära steriliseeritud. Küllap on süüdi kohalik külarahvas ja riigikogu rohelised. Sedasorti asutusi on mõistlikum rajada Võrumaa metsa vahele, kus inimesi vähe ja riigikogulasel kauge sõita.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt