Pekingis ei tohi kõrtsi mustanahalisi lasta

Seda kõike siis turvariski egiidi all. Lisaks sellele on keelatud välikohvikuid tänavail, kohe viiakse soolaputkasse tänavamuusikud. 100 000 politseinikku ja sõjaväelast ohjavad Pekingi tänavatel kogu linna üllatava täpsusega.

Kõrtside omanikud tööliste staadioni lähistel Pekingi kesklinnas räägivad, kuidas turvaametnikud keelasid neil teenindada ja baaridesse lasta mustanahalisi isikuid või mongoleid. Ametlik põhjus on võitlus prostitutsiooni ja narkootikumidega, kuna enamik kurjategijaid on mustad või mongoli juurtega inimesed.

Inimestele pannakse südamele, et alati kantaks kaasas isikut tõendavat dokumenti, kuna muidu võib politsei inimese arreteerida.

Arvatakse, et kahe kilomeetri raadiuses olümpiaehitistest ei lasta baare ja kõrtse üldse avada. Siiski on mõne meelelahutuspaiga juures üles pandud välikohvik. Ametlik põhjus: liigne välismaalaste hulk kõrtsi ees võib tekitada probleeme.

Džässmuusik David Mitchell sõnas, et väga raske on leida kohta, kus oma bändiga esineda, kõik tänavad on selleks suletud.

"Pekingi võimude eesmärk on luua stabiilsust, aga asjaolu, mida nad ei mõista, on see, et just selline ongi kogu muu maailma arusaam Hiinast - äärmiselt kontrollitud ja mitte eriti kultuurne koht. Kõik paistab ennasthävitav," sõnas Mitchell.

Pekingis keelati alates 20. juulist ära ka umbes 3 miljoni sõiduki liiklemine, suunates suurema jao liiklusest maa alla metroosse. Lisaks sellele, et garanteerida puhas olümpia nii staadionil kui ka mujal, peab nüüd umbes 2000 ravimi ostmiseks olema arstilt retsept.

Olümpiamängud, mille üks põhimõte on vastuseis diskrimineerimisele, ei ole vaid see, mis toimub staadionitel ja väljakutel. Loevad ka ümbritsevad alad ja tänavad.

Pekingi toiduainete turvalisuse amet keelas olümpiamängude ajal koeraliha toiduks pakkumise. Linn soovitas ka kõigil restoranidel ja hotellidel koeralihast toidud augustikuiste olümpiamängude ja septembrikuiste paraolümpiamängude ajaks menüüst maha võtta.

Võimud kardavad, et koeraliha pakkumine söögiks ärritab loomakaitsjaid ja läänemaailma olümpiaturiste. Koeraliha keelati ka 1988. aasta Souli olümpiamängude ajal Lõuna-Koreas.

Pekingi võimud kehtestasid linna taksojuhtidele uued eeskirjad: neil keelati juuste värvimine, kummalise soengu kandmine. Ka sõidukid ei tohi haiseda. Lisaks ei ole taksodesse asja juhtidel, kes on kiilas, habemega või kes söövad ja suitsetavad oma taksodes.

Kogu Pekingis keelati ka maha sülitamine.

Üle tuhande vihma hajutamiseks mõeldud raketi tulistati vihmapilvedesse, et avatseremoonia sujuks, vahendas China Daily kohaliku observatooriumi laupäeval kinnitatud andmeid.

Hiina meteoroloogide sõnul oli tegu suurima vihmahajutusoperatsiooniga Hiinas ning olümpiamängude avatseremooniaks garanteeriti head ilma säärase tehnoloogia abil samuti esmakordselt.

"Vihmahajutusraketid katkestasid edukalt pilvevöö liikumise staadioni poole," lausus Pekingi meteoroloogiaülem Guo Hu.

Reedeseks avaürituseks anti eelnevalt ilmaennustus vihma ning äikesevõimalusega. Rakettide tulemusena juhiti vihmapilved mööda. Suurim sadu, 100 millimeetrit, mõõdeti Pekingist 140 kilomeetrit loodes Baodingi linnas.

Hetkel kuum