Tallink: näib, et ametiühing kokkuleppeni jõuda ei soovi

15. august 2008, 09:03

Tallink Grupi personali- ja
arendusdirektori Taavi Tiiveli sõnul jätkab Tallink kindlasti läbirääkimisi,
kuigi kohati on jäänud mulje, et teine osapool kokkuleppeni jõuda ei
soovigi.

"Tallink on endiselt seisukohal, et 40-protsenti palgatõusu on väga hea ettepanek, eriti tänases keerulises majanduskeskkonnas nii Eestis kui mujal maailmas," ütles Tiivel.

"Kindlasti jätkame läbirääkimisi, kuigi kohati on jäänud mulje, et teine osapool kokkuleppeni jõuda ei soovigi," lisas ta.

Tallink kinnitab pakkumises oma soovi tõsta Eesti lipu all sõitvate laevade laevapereliikmete palka vastavalt kas kolme aasta jooksul 40 või nelja aasta jooksul 48 protsendi võrra.

See tähendab töötajatele käesoleva aasta sügisel vaid 12% reaalpalga tõusu, mis ei vasta kollektiivlepingus kokku lepitud keskmise palga tõusule ega taga suurele osale töötajaist isegi 1000kroonist sissetuleku kasvu, teatas meremeeste ametiühing EMSA.

"Seda ei oska me ette ennustada. Väga tõenäoline on, et kui Tallink seda pakkumist ei muuda, valmistume streigiks,” vastas Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu (EMSA) aseesimees Jüri Lember küsimusele, mida kavatseb EMSA ette võtta, kui Tallink 12% reaalpalga tõusust rohkemat ei paku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2008, 15:36
Otsi:

Ava täpsem otsing