Rootsi minister: praegu müüa oleks poliitiline enesetapp

Agnes Ojala 26. august 2008, 10:48

Kuigi Rootsi riigi osaluse väärtus
Stockholmi börsil noteeritud firmades on heitliku turu tõttu langenud, ei ole
rahandusminister Mats Odelli hinnangul praegu õige aeg müüa.

Rootsi riik on endale seadnud eesmärgiks teenida 2010. aastaks riigiosaluste erastamisest 200 miljardit Rootsi krooni (330 miljardit Eesti krooni). Financial Timesile intervjuu andnud Odell sõnas, et selle eesmärgi täitmine on raske, kirjutas di.se.

Samas on veelgi raskem plaanitud müügitehingud siiski ära teha. Praeguste allasurutud hindadega müümine oleks „poliitiline enesetapp“, rääkis minister. Olulisem on riigi osaluse eest saada korralik hind kui et müüa sellepärast, et müük on varem ette planeeritud.

„2010 ei ole eesmärk… See on eelarvetehniline eeldus,“ sõnas Odell.

Alates 2006. aasta septembris toimunud parlamendivalimistest on Rootsi valitsuskoalitsioon maha müünud täielikult riigile kuulunud joogitootja Vin Sprit, vähemusosaluse börsioperaatoris OMX ja 8% teleoperaatorist Telia Sonera. Lisaks on müüdud kinnisvarafirma Vasakronan.

Vin Spriti eest kasseeris riik prantslaste Pernod Ricardilt 58 miljardit Rootsi krooni, AP Fastigheter aga maksis Vasakronani eest 41 miljardit Rootsi krooni.

Uut omanikku ei ole seni leidnud riiklik eluasemelaenu instituut SBAB. Samuti ei ole Rootsi riik müünud oma osalust panganduskontsernis Nordea, kus riik on suurim osanik 19,9 protsendiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2008, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing