Hansapank: investorite ebakindlus USA majanduse käekäigu osas on taandunud

05. september 2008, 16:40

Hansabank Marketsi tuletisväärtpaberite
osakonna juht Simmo Sommer märgib panga investorite uudiskirjas, et investorite
ebakindlus USA majanduse edasise käekäigu osas on mõnevõrra taandunud.

USA aktsiaturud on üle aasta languses olnud, kuid paljude analüütikute hinnangul on USA taaskord atraktiivseks muutunud. „Võimatu on öelda, kas põhi on saavutatud või millal see võiks toimuda, kuid vaatamata finants- ning kinnisvarasektorite jätkuvatele raskustele on investorite ebakindlus USA majanduse edasise käekäigu osas mõnevõrra taandunud,” kommenteeris Hansabank Marketsi tuletisväärtpaberite osakonna juht Simmo Sommer USA aktsiaturgude trende.

„S P 500 indeksis olevate ettevõtete majandustulemused on eelmise aastaga võrreldes küll 19% langenud, kuid valdav osa sellest läheb finantssektori ning autotootjate arvele. Kui välja jätta finantssektor, on USA ettevõtete kasumid raskest majanduskliimast hoolimata eelmise aastaga võrreldes 3% võrra kasvanud. Hetkel toetab USA jahtunud majandust eksport, näiteks IT- ning tervishoiusektorid, mis on vaatamata tugevamale dollarile kasu lõiganud soodsast valuutakursist ning arenevatest maadest pärinevast nõudlusest,” lausus Sommer ja lisas, et ettevõtetele peaks positiivset mõju avaldama ka langenud tooraine- ning odavnenud naftahinnad.

Hoiuse alusvaraks olev S P 500 indeks on erinevate sektorite vahel hajutatud indeks, mis sisaldab 500 USA suurimat ettevõtet. Probleemide käes vaevleva finantssektori aktsiate kiire hinnalanguse tõttu on finantsasutuste osakaal indeksis viimase aasta jooksul oluliselt vähenenud. Investeerimishoiuse kestvus on 2 aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 16:40
Otsi:

Ava täpsem otsing