Hansapank: sõda ei avalda Venemaa majandusele olulist mõju

05. september 2008, 14:35

Hansa Venemaa Aktsiafondi juht Jelena
Fedotova kirjutab panga investori uudiskirjas, et sõda ei avalda Venemaa
majandusele kuigi olulist mõju. Nii jooksevkonto kui ka eelarve ülejääk toetavad
endiselt valuutat ning majanduslikku stabiilsust.

"Viimasel ajal on Venemaalt tulnud hulk halbu uudiseid. Esiteks kommenteeris peaminister Putin teravalt Vene terase- ja kivisöetootja Mecheli operatsioone, teiseks on Venemaal tekkinud tõsine konflikt Gruusiaga. Kõige selle taustal langes ka nafta hind ning investorite meelestatus muutus arenevate turgude suhtes negatiivsemaks," räägib Fedotova.

Alustades viimasest ja kõige negatiivsemast uudisest, arvame, et Vene-Gruusia sõja mõju on Venemaa aktsiaturgudele lühiajaline, märgib fondijuht. "Võime lähiajal näha turu mõningat langust, kuid ootame siiski kiiret taastumist. Venemaa puhul on tegu areneva turuga ning sellised müügilained on tavalised, kuna turul tegutseb palju spekulante. Pärast mitu päeva kestnud langust muutus RTS-indeks juba stabiilsemaks, sest turu tase on positsioonide võtmiseks üsna atraktiivne. Sõda ei avalda Venemaa majandusele kuigi olulist mõju. Nii jooksevkonto kui ka eelarve ülejääk toetavad endiselt valuutat ning majanduslikku stabiilsust. Samuti ei plaani reitinguagentuurid Venemaa reitingut muuta.

Mecheli kaasus ei ole meie arvates võrreldav Jukose omaga, kuna ettevõte teeb valitsusega koostööd. Siiski kaubeldakse selle ettevõtte ja kogu sektori aktsiatega pigem uudistest kui fundamentaalnäitajatest lähtuvalt. Hansa Venemaa Aktsiafondil ei ole investeeringuid Mechelis," rääkis ta.

Nafta hind jõudis juuli alguses 146 dollarini, kuid on nüüdseks taandunud 114 dollari lähedale. "Kuigi USA vähenevast nõudlusest alguse saanud korrektsioon oli märkimisväärne, usume endiselt, et 100 dollarit ületav nafta hind on Venemaa naftaettevõtetele väga hea. Peamine tegur naftasektori ettevõtete tõusuks saab kõikide eelduste kohaselt olema teadaanne uute maksusoodustuste kohta. Maksustamine on väga tähtis ning investorid tervitavad madalamat maksumäära," selgitas Fedotova.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2008, 16:40
Otsi:

Ava täpsem otsing