Villu Reiljani kius võib tuua riigile miljoninõude

Mariliis Pinn 03. oktoober 2008, 08:10

Riigikohtu otsus, et endise
keskkonnaministri Villu Reiljani kius Steri steriliseerimistehasele kasutusloa
andmisel oli suuresti õigusvastane, võib tuua pankrotistunud tehaselt riigi
vastu miljonitesse ulatuva kahjunõude.

Nädala eest läks Harjumaal Saue vallas asunud Steri meditsiiniseadmete steriliseerimise tehas pankrotti, sest keskkonnaministeerium ei andnud juba mitu aastat tagasi valminud tehasele varem tegutsemiseks vajalikke lube ja ettevõte sai tööd alustada alles eelmisel aastal, kirjutas Postimees.

Riigikohus ei puudutanud oma sel nädalal tehtud otsuses küll Steri pankrotiküsimust, ent nimetas pankroti põhjustanud käitumist õigusvastaseks ja Sterile põhjendamatult koormavaks.

Nimelt andis keskkonnaministeerium 2006. aasta jaanuari alguses Sterile loa hoida kõrg shy;aktiivset kinnist kiirgusallikat ettevõtte tehases Saue valla Alliku külas, kuu aja pärast küsis Steri luba kiirgusallikat ka tegelikult kasutama hakata, ent siis algaski segadus – sekkus Saue linnavalitsus, kohalikud elanikud korraldasid pikette ja parasjagu Loode-Eestit tabanud naftareostuse pärast avalikkuse pahameelega võitlev keskkonnaminister Villu Reiljan keeldus luba andmast, ning loa andmise asemel algatas Reiljan uue keskkonnamõjude hindamise ja kui see poole aasta pärast valmis sai, lükkas selle tagasi ja just selle keskkonnamõjude hindamise algatamise kuulutaski riigikohus õigusvastaseks.

Üks Steri osanikke Rein Lehtmets lausus, et omanikud on juba arutanud riigi vastu kahjunõude esitamist, oktoobris tahetakse kokku saada ja otsus langetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing