Saksa suurpank vaagub hinge

Liis Kängsepp 05. oktoober 2008, 13:24

Saksamaal ähvardab põhja minna järjekordne
suur Euroopa finantsinstitutsioon, kuna seal ei jõutud kokkuleppele raskustesse
sattunud kinnisvaralaenude andja päästmise osas, vahendas postimees.ee BBCd.

Hypo Real Estate tunnistas, et päästeplaan nurjus ja korrespondentide sõnul paneb see surve alla ka teiste riikide finantsasutused.

Saksa valitsuse juhtimisel peetud kõnelused panga päästmiseks jooksid eile liiva, sest teiste finantsinstitutsioonide konsortsium keeldus kogumast konkurendi päästmiseks 36 miljardi euro suurust abikassat ning lahkus läbirääkimistelt.

Suures koguses halbu laene andnud ja rahvusvahelise krediidisurve alla jäänud Hypo Real Estate on suuruselt teine kinnisvara finantseerija Saksamaal.

Mõne analüütiku hinnangul ei pea pank vastu üle paari päeva, mistõttu on vaja tegutseda juba enne turgude avanemist esmaspäeval. Täna üritavad valitsuse esindajad veel erapankadega läbi rääkida.

Hypo Real Estate grupi kokkukukkumine võib ekspertide sõnul viia juba niigi püsimatud turud veelgi sügavamale miinustesse. Uudis päästeplaani nurjumisest jõudis meediasse ajal, mil ELi suurriikide liidrid üritasid Pariisis leppida kokku ühises tegutsemises finantskriisi tõrjumisel, kuid ei nõustunud ühiskassa loomisega raskustesse sattunud pankade abistamiseks.

Euroopa valitsuste tegevuse kooskõlastamiseks hakkasid üleskutsed kõlama pärast seda, kui Briti valitsus otsustas appi tõtata Bradford Bingley pangale ning Belgia, Luksemburgi ja Hollandi valitsused panid käed kokku Fortise päästmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2008, 12:41
Otsi:

Ava täpsem otsing