Christel Karits • 9. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Nädalalõpp Eestis

Korraldaja Inga Plado sõnul on nende idee pakkuda kvaliteetset nädalavahetust väikestele seltskondadele. Praegu on kavas viis erinevat programmi Eestimaa eri paigus.

Sel nädalavahetusel viib "Eesti lugu" soovijad Tammemäele, kus ootavad lahke pererahvas, gurmeetoidud, mis valmivad Bonaparte peakoka Artur Ovchinnikovi käe all, ning muusikaelamus Lauralt, keda saadab saksofonivirtuoos Raivo Tafenau.

Järgmisel nädalavahetusel viiakse aga külalised Vihula mõisa, kuhu on lubanud Vilsandilt teekonna ette võtta ka Jaan Tätte ning loomulikult on tal kaasas hea ja ammune sõber Marko Matvere. See on lugu läbi muusika ja muheda jutu. Enne kontserti toimub pidulik õhtusöök mõisas, degusteeritakse kuulsamaid Eesti veini- ja juustusorte ning saab kuulata Vihula ajaloost. Järgmisel hommikul ootavad Eesti moosid, pannkoogid, kuum kohv ja jalutuskäik värvilises mõisapargis.

Veel on "Eesti lugu" külas Märjamaal Luhtre talus, kus saab kohtuda Luule Komissarovi ja Helgi Salloga, kes sedapuhku pole Alma ja Laine, vaid toredad inimesed tavaelust. Neid huvitab samuti reheahjus küpsetatud leib ja talurahva ajalugu. Et neilt võimalikult palju vastuseid saada, on õhtul vestlusring, mida juhib Jüri Aarma. Toidud on valmistatud 1924. aastast pärit retseptide järgi. Metsloomaliha toob peremees ise metsast.

Hingedeööl ootab aga kummitustest kubisev Taagepera loss, kus ei saagi aru, kas tegu on lavastuse või tegelikkusega. Ugala parimate näitlejate abi ja Hedvig Hansoni lauludega viiakse külalised lossi ümbritsevate vaimude öösse. Pimeduses süttivad küünlad, kostavad hääled ja lood.

Sügise viimase ettevõtmisena kutsub "Eesti lugu" luksuslikule nädalavahetusele Vihterpalu mõisa.

Päeva troonib pidulik mõisa õhtusöök. Sellele järgneb Lauri Vahtre näitemäng "Vihterpalu valss", mille osades on Katrin Karisma, Ivo Eensalu ja Hans Kaldoja.

Läinud nädalavahetusel said aga pered Võrumaa Nõiariigis kohtuda Maria Soometsa ja Karol Kuntseliga. "Lastele oli see üritus maiuspala - kohtuda oma lemmikutega teleekraanilt, küsida neilt kõige kohta ning rääkida oma mõtetest ja unistustest. See, mida Karol ja Maria väikeste inimeste maailma kohta juba lõunalauas teada said, oli üllatuseks nii mõnelegi lapsevanemale," ütleb Inga Plado.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt