Liis Kängsepp • 10. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tavidi kontorites kullajooksu näha pole

Ehkki Tavid teatas eile, et oktoobri alguses on kullamüük hüppeliselt kasvanud, polnud täna firma Aia tänava ega Kristiine keskuse müügikohtades suurt kullanõudlust märgata.

Enamus kliente ostis või vahetas valuutat. Kristiine keskuse müügiletist polnud eile kella 13ks müüdud ühtegi kullatoodet. Samas on Tavidist võimalik kulda osta ka interneti teel.

Aia tänava kontoris toob nõukogu liige, rahavoogude juht Jüri Martin tagaruumist karbi 12,5 kilose kullakangi ja trobikonna münte.

„Ei, seda me pole müünud,“ naerab ta hirmrasket kullkangi silmitsedes.

Tavidi nõukogu liikme, rahavoogude juhi Jüri Martini sõnul lööb kullamüük oktoobri algusest ajaloo rekordeid. Ta ütleb, et kuna nõudlus on suur, võib tekkida kulla defitsiit.

„Reaalselt on kulla defitsiit olemas. Praegu on mõnede müntide tellimisaeg veninud kahe või kolme kuu pikkuseks. Eelistame tellida seda, mille kiiresti kätte saame,“ lausub ta.

Martini sõnul on hetkel reaalse kulla väljamüügihinnaks 360-380 kr grammi eest, kulda tellib firma Austraalia, Hiina, USA ja Šveitsi tehastest.

Tavid teatas, et oktoobri kaheksa esimese päevaga on neljas riigis (Rootsi, Soome, Läti ja Eesti) müüdud kokku 139 kg investeerimiskulda.

„Eriti on ärganud Soome ja Rootsi, aga ka Läti. Seal on kulla müük eriti kasvanud,“ ütleb Martin. Tema ees laual on suuremat sorti kuldmünt, mille peal broneering Rootsi.

„See läheb meie Rootsi kliendile,“ lausub ta.

Ta räägib, et kuna maailmaturul tehakse suurem osa kulla ostu-müügitehinguid elektroonilisel teel, siis ei kajasta see päris adekvaatselt reaalse kulla hinda. Tänu turgudel valitsevale suurele volatiilsusele on spread (ostu-müügi vahe) kasvanud üle 10 korra (0.3 USD-lt 4 USD-ni).

Laias laastus on kullahind kasvutrendis, Martini sõnul on see euros läbi aegade kalleim.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt