Swedbank Balti riikides jätkuvalt kasumis, langus 15%

23. oktoober 2008, 10:11

Kolmandas kvartalis teenis Swedbank Balti
riikidest 107 miljonit eurot puhaskasumit, mis on 15% vähem kui läinud aasta
samal perioodil, teatas pank.

Tulud Balti riikidest olid 259 miljonit eurot, kasv võrreldes 2007. aasta kolmanda kvartaliga 4%. Kulud kasvasid sama perioodiga võrreldes 3% 98 miljonile eurole.

Laenud kasvasid läinud aasta sama perioodiga võrreldes 14%, hoiused 7%. Omakapitali tootlus oli 19,6% ning kulu-tulu suhe 37,7%.

„Oleme Baltikumis endiselt väga kasumlikud – teenisime Eestis kolmandas kvartalis 52 miljonit eurot ja kogu Balti panganduses 107 miljonit eurot. Oleme tänavu kolme kvartaliga teeninud samas suurusjärgus kasumit eelmise aastaga, mil kõigi kolme Balti riigi majandused näitasid veel korralikke kasvunumbreid,” kommenteeris Swedbanki Balti panganduse juht Erkki Raasuke.

„Paljuräägitud laenukahjud on endiselt meie poolt prognoositud piirides – 0,62% kogu Baltikumi laenuportfellist. Panga Eesti üksuses oli pilt veidi paremgi – laenukahjum kolmanda kvartali lõpuks oli 0,57%. Võttes arvesse, et Eesti turu keskmine näitaja on 1,2%, oleme me heas seisus ja mingit ootamatut suurenemist selles osas kusagilt ei paista.„

„Praegu on eriti olulised kaks teemat – klienditeeninduse edasine arendamine ja meie äride edukas juhtimine majandustsükli langusfaasis,” kirjeldas Raasuke lähituleviku prioriteete.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2008, 11:52
Otsi:

Ava täpsem otsing