Christel Karits • 30. oktoober 2008 kell 22:00

Nädalavahetusel kõlavad käsikellad

Et kellamuusika ravib ja kosutab hinge, on arsislaste jaoks vana tõde. See teadmine ajendaski ansamblit oma sünnipäeva auks korraldama hingedepäeva kontserdid Eestimaa erinevates kirikutes.

Kontsertidel kõlavad ansambli lemmiklood läbi aegade, näiteks Bachi "Sinfonia", Schuberti "Ave Maria", Griegi "Hommik" jpt. Tuntud ja vähem tuntud lugude kõrval tuleb ettekandele ka Arsise kellade ansambli sünnipäevaks kirjutatud teos "Kellad", autoriks Tõnu Kõrvits. Kontserte juhib Arsise dirigent ja kunstiline juht Aivar Mäe.

Oma 15 tegevusaasta jooksul on Arsis korraldanud sadu ja sadu kontserte, esinenud mitmel pool maailmas, andnud välja viis CD-plaati, rajanud kellade koolid Tallinna ja Tartusse ning pööranud noori ja vanu kellamängu usku.

Kauaks meelde jäävaid esinemisi on olnud palju, nende seas etteasted kroonitud peadele ja kõrgseltskonnale, südant soojendavad vastuvõtud väikestes kultuurimajades ja esinemised ekstreemsetes oludes.

Ansambel on kontserte andnud pea kõikides Euroopa maades ja viiel korral viibinud kontsertturneel Ameerika Ühendriikides.

Hetkel kuum