Christel Karits • 30. oktoober 2008 kell 22:00

Sügisrutiinist üle

Nädal algas märksõnaga "rutiin", mis teadagi lõppkokkuvõttes tapab. Nii suhteid kui ka loovust ja elujõudu meie sees.

Õnneks on saabumas aeg, kui on midagi tähistada, ja nii on võimalik seda pealepressivat üksluisust ning päevast päeva korduvat sombust ilma ja pimedust vähegi trotsida.

Mulle tundub, et vanarahvas oli targem, kui me arvame, sest just nemad on andnud meile verstapostid, millest milleni liikudes on lihtsam sügisnukrusest üle saada.

Saabuv nädalavahetus on kantud hingedeajast. Ameeriklased tähistavad täna halloween'i, meil on see kõrvitsahullus taandunud ning pigem on taas au sisse tõusnud eestlaste oma mardi- ja kadripäev, mis ka algavasse kuusse mahuvad. Tuleval pühapäeval on isadepäev ja sellekski tasuks juba natuke varem valmistuda, et mitte kommertsi küüsi langeda. Täpselt kuu pärast algab advendiaeg.

Kindlasti on need tähtpäevad paljusid skeptiliseks teinud ja suur hulk vaidleb mulle vastu, et tegelikult on see kõik üks müügimeeste väljamõeldis.

Oleme siis targemad ja ärme allume kaubanduslikele manipulatsioonidele. Süveneme sisusse ning võtame asja rõõmsama ja loovama poole, mille kaudu saame end avastada ja lähedastele rõõmu valmistada.

Pisiasju ei tohiks alahinnata, sest tihtipeale on pisiasjad just need, mis lõpp-punktis tegelikult loevad.

Kui aga valida midagi tänasest Puhkepäevast, siis tahaks Arsise kellade ansamblit kuulata, käia Dagö 10. sünnipäeval, liiati kui lähiajal neid enam live'is kuulda ei saa, ja Brian Melvini juubelipidu paistab ka põnev tulevat.

Hetkel kuum