GILD peatas pooleks aastaks riskikapitalifondiga kauplemise

04. november 2008, 12:11

GILD Arbitrage fondivalitseja AS GILD Fund
Management on otsustanud, et riskikapitali fondiosakute lunastamist ning
märkimist ei toimu kuue kuu jooksul, teatas ettevõte.

“Langetasime antud otsuse, kuna tänane äärmuslik olukord maailma finantsturgudel ei võimalda meil arvestada lunastamiste ja märkimiste aluseks olevat GILD Arbitrage'i fondiosaku puhasväärtust (Net Asset Value), ilma et riskiksime mõnede investorite ebaõiglase kohtlemisega,“ ütles GILD Arbitrage’i fondijuht Tõnno Vähk.

Tema sõnul on turgude suurte kõikumiste tulemusel osaku puhasväärtuse võimalik vahemik liiga lai õiglase väärtuse määramiseks. „Oleme veendunud, et GILD Arbitrage’i lunastamiste ja märkimiste edasilükkamine on parim meie investorite kaitsmiseks ja investeeringute tootluse maksimeerimiseks. Samuti on positiivne, et praeguses turbulentses olukorras saame kogu oma tähelepanu pühendada GILD Arbitrage’i olemasolevatele investeeringutele,” selgitas fondijuht.

"Meie investeeringud on suures osas varades Baltimaadest väljaspool. Peamiselt Armeenias, Ukrainas ja Bulgaarias. Varad on soetatud madalate hindadega ja hoitud portfellis reeglina soetusmaksumuses," ütles Vähk aripaev.ee-le ning lisas, et mitmete investeeringute puhul ollakse väljumisfaasis ja seega on lähiajal oodata olulist potentsiaali realiseerumist. "See on ka peamiseks põhjuseks, miks praegu on raske fondiosaku puhasväärtust arvutada ja miks see võib lähiajal oluliselt muutuda".

Kas repotatud Norma aktsiad ka selles mõju omavad? "Normaga ei ole siin küll midagi pistmist. See on täiesti ebaoluline teema võrreldes sellega, mis maailmas toimub. See paari miljoni kroonine investeering Normasse saja miljoni eurose fondi puhul täiesti tühine investeering summalt, et see võiks mõjutada asjade käiku laias plaanis," vastas Vähk.

Vähk lisas, et lunastamine ja märkimine toimub nii pea, kui fondivalitseja saab arvutada osaku õiglase puhasväärtuse. GILD Bankers koos GILDi partnerite ja töötajatega on fondi suurim pikaajaline investor, kellele kuulub 9% fondi portfellist.

Fondivalitseja on otsustanud ajutiselt peatada fondi valitsemistasude kogumise, kuna see tasu on otseselt seotud fondiosaku puhasväärtusega.

GILD Arbitrage on avalik kinnine lepinguline riskikapitalifond, mille hallatavate varade maht on ligi 100 miljonit eurot. GILD Arbitrage’i on investeerinud ligi 300 investorit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2009, 10:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing