USA automüük sõitis taas vastu seina

Mait Jüriado 02. detsember 2008, 22:01

USA automüüjad jätkavad inetute
müüginumbrite avaldamist ka novembris. General Motors raporteeris 41%-lisest
müügi kukkumisest.

General Motorsi automüük kukkus aastaga 44%, väikeveoautode müük 39%. Ford Motor teatas täna 31%-lisest müügi kukkumisest aastataguse ajaga võrreldes. Toyota Motori müük kukkus 34%. Toyota on teatanud juba seitsmest järjestikusest languskuust. Honda Motorsi müük kukkus 32%. Viimase tugevaimad müügiartiklid Accord ning Civic müüsid novembris vastavalt 38% ja 30% vähem kui aasta tagasi samal ajal. Porsche müük kukkus aastaga 48,2%.

"Iga autotootja näitab kohutavaid müüginumbreid ja seal pole mingeid erandeid," ütles General Motorsi Põhja-Ameerika müügijuht Mark LaNeve WSJle.

General Motors alandas neljanda kvartali Põhja-Ameerika müügi prognoose 835 000 liiklusvahendile. Varasem prognoos oli 875 000.

Kuigi Toyota on seni kiivalt hoidnud oma hinnapoliitikat ning mitte hindu alla lasknud, on Toyota novembris kulutanud ergutuspakettidele rohkem kui ükski teine autotootja, kuid ka siis on autotootja marginaalid veel paremad kui USA ametivendadel, teatab Edmunds.com

Käesolev kuu on USA autotootjatele veel raskem kui eelmine. Eelmine kuu kukkus General Motorsi müük 30%, Toyota müük 23%.

Autotootjad toovad müügi kukkumise põhjuseks kinni külmunud krediiditurud ning tarbija ebakindluse praeguses majanduskliimas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. January 2009, 17:57
Otsi:

Ava täpsem otsing