17. detsember 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Maaleht kasvatab tänavu kasumit 20%

Maalehe kasum peaks sel aastal ületama mullust viiendiku võrra, ütles ASi Maaleht juht Kadi Lambot.

Numbritest rääkides suureneb kasum 800 000 krooni võrra, sest mullu teenis Maaleht kasumit neli miljonit krooni.

Kasvu potentsiaaliks trükireklaami panuse kõrval nimetas ta veebireklaami. "Järgmisel aastal tahame tugevdada veelgi oma veebiportaali positsiooni nii info- kui reklaamikanalina," lausus Lambot.

Maalehe reklaamikäive kasvas novembri lõpuks võrreldes aastataguse seisuga kaheksa protsenti. "Hoolimata reklaamiturgu tabanud langusest suurenes Maalehes tänavu reklaamimaht ning lehe reklaamikäive kasvas novembri lõpuks võrreldes aastataguse seisuga 8%," ütles Lambot.

Eriti on reklaamimaht ja käive tema sõnul kasvanud teisel poolaastal. "See on hea tulemus, kui arvestada kõigi teiste suuremate lehtede miinusmärgiga tulemust trükireklaami osas," lisas Lambot.

Tema kinnitusel pole detsembris reklaamituru suundumuste osas märgatavaid muudatusi oodata ning aasta kokkuvõttes jääb pilt lehtede võrdluses tõenäoliselt samaks.

Lambot ütles, et olukorras, kus enamus lehtede tellijate arv kahaneb, on Maaleht suutnud oma tellijaid hoida ning ajakirjade Maakodu ja Maamajandus tellijate arv on tõusnud võrreldes eelmise aasta sama ajaga. "Kuigi järgmiseks aastaks prognoositakse leheturul üldiselt mõneprotsendist tellijate arvu langust, ootaksin Maalehele hoopiski uute tellijate lisandumist," selgitas ta.

"Eelmisest suvest Ekspress Gruppi kuuluv Maaleht on sisu ja teemade osas endiselt heal tasemel, tugevamaks on muutunud lehe turunduslik tegevus ning toimetuse töömeeleolusid pole rikkunud koondamisteated, millest teised suuremad lehed paraku ei pääsenud," märkis Lambot.

Maalehe keskmine trükiarv ulatub erinevate kuude lõikes 42 000-50 000 eksemplarini, millest enam kui pool läheb tellijatele. Lisaks nädalalehele annab Maalehe kirjastus välja ka raamatuid ning ajakirju Maakodu ja Maamajandus.

1987. aastal ilmuma hakanud Maalehe mullune käive oli 59,8 miljonit krooni ja puhaskasum 4 miljonit krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt