19. detsember 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Vertigo juht: 25% restoranidest sulgeb uksed

Järgmise aasta sügisel on Eestis veerandi võrra vähem toitlustusettevõtteid kui oli tänavu aasta alguses, usub Tallinna restorani Vertigo juht Peeter Tava.

"Arvan, et 2009. aasta sügiseks on Eestis vähemalt 25% toitlustusettevõtteid vähem, kui seda oli 2008. aasta alguses," kommenteeris toitlustusettevõtete võimalikku seisu uuel aastal restorani Vertigo juht ja OÜ Bellavista Grupi juhatuse esimees Peeter Tava.

Tema sõnul peavad paljud toitlustusettevõtted oma uksed uuel aastal sulgema. "Viimane poolaasta on alles "soojenduseks" järgnevatele kvartalitele ehk siis tuleb oluliselt raskem, aga ka huvitavam aasta. Majanduskasv tuleb negatiivne ja paljud ettevõtted, kes ei ole selleks valmistunud, sattuvad raskustesse," ennustas ta.

Tava sõnul tuleb negatiivseid signaale viimasel ajal praktiliselt igast ettevõtluse valdkonnast. "Samas olen veendunud, et keerulised ajad muudavad meid kõiki leidlikemaks ning need, kes sellest ajast välja tulevad, on tugevamad kui kunagi varem ehk siis tegemist on ka suurte võimalustega," märkis ta.

Vertigo juht on enda sõnul viimasel ajal keelanud oma kolleege selle hädakisakooriga kaasa minemast ning rõhutanud, et oma energia tuleb panna hoopis uute lahenduste otsimisele.

Äripäeva toimetus valis 2008. aasta ärimeheks Harjumaa kartuli- ja köögiviljakasvataja, OÜ Riitsinus omaniku Väino Villersi. Peeter Tava sõnul võiks aasta ärimeheks nimetada laevaehitusfirma BLRT omaniku Fjodor Bermani.

Vertigo juht: 25% restoranidest sulgeb uksed

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt