BÖRS: neljas järjestikune languspäev

Mait Jüriado 12. jaanuar 2009, 18:32

USA aktsiaturud neljandat päeva järjest
languses. Indeksid -1%.

Peale USA turgude avanemist on investorid otsustanud taas müüma hakata. Majandusaruannete hooaeg on algamas ning investorid on mures, kas ettevõtted suudavad raskele majandusorukorrale vastu seista. Ootused on selgelt negatiivsed, küsimus on vaid, kas halvenenud kasumiväljavaated ning aruanded osutuvad veelgi halvemaks kui oodatud ning kas turg on ettevaatavalt halvad numbrid sisse arvestanud või mitte.

Dow Jones tööstuskeskmine oli viimati languses 1,07%, Standard Poor's 500 indeks kukkunud 1,79%, Nasdaq miinuses 1,73%.

Täna peale turu sulgumist avaldab oma majandusaruande alumiiniumitootja Alcoa (AA). Deutsche Bank muutis oma aktsiasoovituse hoia pealt müü peale, põhjendades seda Alcoa hiljuti teatatud tootmismahtude vähendamisega. Ootused kasumi osas on alla kruvitud, mida näitab ka tänane aktsia hind. Ettevõtte aktisad olid viimati languses 7,4%.

Citigroup (C) ning Morgan Stanley (MS) võivad ühendada oma maakleriüksused. Kuuldused võimalikust ühinemisest tekkisid reede hilisõhtul. Reedel teatati ka Citigroupi Robert Rubini pensionile jäämisest. Citigrouo oli viimati languses 12,6% ning Morgan Stanley tõusus 3,5%.

Palm Inc. (PALM) on hüpanud tänagi 4,2% lisaks nädala 91%-lisele rallile. Citigroupi analüütikud tõstsid oma aktsiasoovitust ning on nüüd müügisoovituse tõstnud neutraalse peale.

Hologic Inc. (HOLX), kes toodab meditsiinitehnikat, on roninud 19,3%. Ettevõte tõstis oma esimese kvartali prognoose 31 USA sendile aktsia kohta. Analüütikud ootasid aga 28 USA sendist kasumit esimeseks kvartaliks.

Goldman Sachs tõstis Pfizeri (PFE) aktsiasoovituse "osta-lt" "neutraalseks." Põhjus võimalikus Pfizeri restruktureerimisplaanides, mis võib ettevõtte kasumlikkusele positiivselt mõjuda. Pfizeri aktsiad olid viimati languses 0,4%.

Advanced Medical Optics (EYE) on rallinud üle 143%. Abbott Labs (ABT) teatas, et ostab ettevõtte 2,8 miljardi dollari eest – see teeb 22 dollarit aktsia kohta. Abbott Labsi aktsiad kauplesid viimati miinuses 0,5%.

Aladdin Knowledge Systems (ALDN) on hüpanud 14,5%. Vector Capital ostab ettevõtte 160 miljoni dollari eest – mis teeb aktsia kohta 11,5 dollarit.

Nafta on täna jälle tugevalt langusesse läinud ja maksis viimati USAs Nymexil 37,8 dollarit barrel ehk -7,37%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. January 2009, 20:09
Otsi:

Ava täpsem otsing