Ojuland: ootame kohtuotsuse ära

21. jaanuar 2009, 18:32

Riigikogu aseesimees, reformierakondlane
Kristiina Ojuland ei soovinud riigikogu kantselei muret, kuidas tagada märtsi
algusest parlamendi liikmetele võimalik palgatõus, kommenteerida.

"Ootaksime kõigepealt ära riigikohtu lahendi. Kohtuotsused on täitmiseks kõigile. Enne Riigikohtu lahendit ei sooviks antud teemal spekuleerida," jäi Ojuland napisõnaliseks.

Kristiina Ojuland teenib parlamendi aseesimehena 5,5-kordset Eesti keskmist palka ehk 67 485 krooni kuus. Sellele lisandub 30%-line kuluhüvitis ehk 20 245,5 krooni. Tänase seisuga küünib Ojulandi igakuine sissetulek ligikaudu 88 000 kroonini.

Riigikogu kantselei direktor Heiki Sibul ei osanud täna Äripäevale öelda, kust võtta kantselei eelarvesse 26 miljonit krooni. Kui riigikohus otsustab, et rahvasaadikud ei saa enda palku külmutada, peab summa hiljemalt 1. märtsiks kantselei eelarves olema, et rahvaesindajatele ikkagi seadusega ette nähtud palgatõus garanteerida.

Kui eelarvet koostati, siis eeldati, et riigikogulaste võimalikuks palgatõusuks ette nähtud summa - 26 miljonit krooni - võetakse valitsuse reservfondist.

Ta ütles, et kui kantselei mullu kevadel eelarvet koostas ja selle projekti rahandusministeeriumisse läkitas, oli kogueelarve 26 miljoni võrra suurem.

"Aga rahandusministeerium ei pidanud vajalikuks lülitada seda summat meie eelarvesse, kuna valitsus teatavasti valmistab riigieelarve ette ja saadab riigikogusse. Kui riigieelarve detsembris parlamenti tuli, siis ei olnud seda numbrit seal enam," nentis Sibul.

Ta rõhutas, et kantselei eelarves on teatud read, millest igal juhul peab kinni pidada. Ja töötasu kuulub igal juhul "kohustuslike" ridade sekka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2009, 18:32
Otsi:

Ava täpsem otsing