Nord Stream pani keskkonnaaruande lauale

09. märts 2009, 11:21

Nord Streami projekti kooskõlastamine
jõudis lõplikku faasi, kirjutas kommersant.ru.

Projekti operaator Nord Stream AG andis Venemaa, Saksamaa, Rootsi, Soome ja Taani keskkonnaametitele üle täieliku ökoloogilise ülevaate projektist. Nüüd ei tohiks Rootsil enam olla formaalseid põhjusi venitada Nord Streami projekti kinnitamisega.

Soome keskkonnaminister Paula Lehtomäki kinnitas aruande kättesaamist. Nord Stream AG teatas, et aruanne anti üle riikide keskkonnaametitile ja täna see avaldatakse.

Kompanii selgitas, et aruandega tutvumiseks ja konsultatsioonide korraldamiseks on ette nähtud kolm kuud, pärast seda peavad kõik viis riiki, kelle majandustsoonist hakkab Nord Stream läbi kulgema, kokku tulema ja kujundama ühise arvamuse projekti ökoloogiliste riskide koha pealt.

Aruanne plaaniti edastatada juba aasta tagasi, kuid Rootsi, Soome ja Taani nõudmisel muudeti gaasijuhtme marsruuti ja seetõttu pidi kompanii korrigeerima ka kogu projekti.

Nord Stream AG kulutas selle aruande peale ligi 100 miljonit eurot.

East European Gas Analyses direktor Mihhail Kortšemkin ennustab, et riikide kohalikud ametnikud hakkavad selle raportiga tutvuma tasapisi, seejärel minnakse suvisele puhkusele ja alles sügisel koostatakse küsimuste nimekiri Nord Stream AG-le.

"Kui gaasijuhtme ehitus ei alga järgmisel aastal, siis võib see edasi lükkuda väga pikaks ajaks," ütleb Soome Instituudi rahvusvaheliste suhete ekspert Arkadi Mošes. "Venemaa investeeringuvõimalused vähenevad seoses kriisiga. Euroopas on huvi gaasijuhtme vastu on seni suur," lisab ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2009, 11:34
Otsi:

Ava täpsem otsing