Luik: gaasitüli toob Nord Streami lähemale

17. jaanuar 2009, 14:21

Ukraina ja Venemaa vahel puhkenud gaasisõda
võib anda tõuke Nord Streami rajamisele, ütles Hans H. Luik tänases
Keskpäevatunnis.

„Mulle tundub, et meid häiriv Nord Streami tekkimine muutub aina realistlikumaks, kuna Ukraina on kaotanud oma usaldusväärsuse Euroopas,“ avaldas Luik kartust.

Luik viitas ka sellele, et Vene-Briti naftakompanii TNK-BP, mis juhtkonna väljavahetamisega kaua käärinud võimuvõitlusele lahendust otsib, nimetas üheks nõukogu uueks liikmeks Saksamaa endise liidukantsleri Gerhard Schröderi, kellel on tihedad isiklikud sidemed Venemaa peaministri Vladimir Putiniga. Ühtlasi on ta ka Läänemere alla gaasitoru kavandava Nord Streami nõukogu esimees.

„Briti kütusekompanii BPle kuuluvad suured gaasiväljad ja tal on seal stabiliseeriv roll. Venemaa üritab nüüd nende üle kontrolli võtta,“ nentis Luik.
Samas viitas ta sellele, et sakslased on ülimalt solvunud selle peale, et Vene gaasi puudumine on neist maailma silmis maalinud pildi kui abitult külma käes värisevatest inimestest, kes on ilma Venemaata hädas.

Luige sõnul mõjutavad väga oluliselt Ukraina ja Venemaa vahel puhkenud konflikti lahendamist lähenevad presidendivalimised Ukrainas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2009, 11:34
Otsi:

Ava täpsem otsing