Meikar: Kiisleri haldusreformikava on käpardlik soperdis

18. märts 2009, 18:30

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri
pakutud plaanikest ei saa nimetada reformiks, vaid käpardlikuks soperdiseks,
kirjutab reformierakondlasest riigikogu liige Silver Meikar oma
ajaveebis.

Meikari sõnul seisneb põhiline probleem selles, et et Kiilseri plaan ei vasta küsimusele: mida tahetakse sellega saavutada? Kuhu välja jõuda?

"Küsimused, et kas pool aastat enne valimisi on õige valimispiirkondi muuta, või et palju see siis ikka kõik maksma läheb, või mida tähendab see Eesti julgeolekule, on siinjuures teisejärgulised," kirjutab poliitik.

"Teiseks, haldusreformi tegemise esimeseks eelduseks peaks olema, et selle tulemusena muutuvad avalikud teenused kvaliteetsemaks ja kodanikele paremini kättesaadavateks. Maakardile joonte tõmbamine ei muuda ju inimesi õnnelikumaks, valimispiirkondade muutmine ka mitte," nendib Meikar. Viimane on tema sõnul muuseas kasulik suurtele parteidele, sest "valimisliitudel poleks ju rahalisi võimalusi, et suures ringkonnas kampaaniat teha. Mõnel väiksemal parteil, näiteks rohelised, kah mitte," märgib Meikar.

Riigikogu arutlustes jäi Meikari sõnul kõlama soov haldusreform enne järgmisi Riigikogu valimisi ära teha. "Aastate jooksul on välja käidud erinevaid reformikavasid ning nendest tuleb valida parim," rõhutab Meikar.

"Soovitan Meikaril eelnõu korralikult läbi lugeda," ütles Kiisler Postimehele kommenteerides Meikari avaldust ja lisas, et tema on esitanud konkreetse ettepaneku ning ootab koalitsioonipartneritelt sellele vastuseks selgeid parandusettepanekuid, mitte demagoogitsemist.

Kiisleri sõnul ei vasta tõele väited, et reformikava muudaks valimisseadust või oleks vastuolus põhiseadusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2009, 19:46
Otsi:

Ava täpsem otsing