Tervisekaitse: suhtugem sigade grippi tõsiselt

26. aprill 2009, 15:28

Tervisekaitseinspektsiooni peadirektor Tiiu
Aro sõnul tuleb USA-s ja Mehhikos puhkenud sigade gripi
paanikasse tõsiselt suhtuda.

"Reisijatel ei ole siiski paanikaks põhjust. Kuigi sarnaseid juhtumeid Euroopas täheldatud ei ole, peame olema valmis reageerima, et inimeste tervis ei satuks ohtu. Soovitame kõigil, kes reisivad Mehhikosse ja USAsse jälgida esmaseid hügieenireegleid, vältida suuremaid rahvakogunemisi ning jälgida oma tervist tähelepanelikult. Kui olete saabunud reisilt neisse piirkondadesse ning olete haigestunud, võtke ühendust oma perearstiga," lisas Aro.

Reisijatele ei ole seni piiranguid seatud USAsse või Mehhikosse lendamisel.

"Küll aga tasub silmas pidada tavapäraseid ettevaatusabinõusid gripist hoidumiseks – vältida kontakti haigestunutega, pesta tihti käsi, köhides ja aevastades katta suu ja nina salvrätiga," rõhutab Aro.

Sigade gripi sümptomid inimestel on tavaliselt sarnased hooajalisele inimeste gripile: palavik, haiguse äkiline algus, millega kaasnevad hingamisteede sümptomid, samuti võib esineda kõhulahtisust.

Uus sigade gripi viirus, mis on tuvastatud Ühendriikides ja Mehhikos, sisaldab sea-, linnu-ja inimeste geene. Sellist kombinatsiooni ei ole maailmas varem täheldatud. Lisaks viitavad juhtumid sellele, et viirus levib inimeselt inimesele, millest tulenevalt võib haiguse kulg kujuneda oluliselt raskemaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2009, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing