LHV sai kätte pangaloa

Annika Matson 06. mai 2009, 15:48

Finantsinspektsioon andis täna
krediidiasutuse tegevusloa ASile Lõhmus, Haavel Viisemann. Äriühingu uueks
nimeks saab lähitulevikus AS LHV Pank.

LHV esitas möödunud aasta 15. mail finantsinspektsioonile taotluse pangaks saamiseks. Aasta jooksul täiendas LHV oma meeskonda pangakompetentsi omavate inimestega, tegi ettevalmistusi uute pangateenuste turuletoomiseks, laiendas nõukogu ja suurendas aktsiakapitali 100 miljoni kroonini, seisab LHV saadetud kommentaaris.

Krediidiasutuse tegevusluba annab õiguse avalikkuselt kaasata hoiuseid ja muid tagasimaksmisele kuuluvaid rahalisi vahendeid, teatas finantsinspektsioon. Ühtlasi jätkab AS Lõhmus, Haavel Viisemann seniste investeerimis- ja investeerimiskõrvalteenuste pakkumisega, kuid nüüd juba krediidiasutuse tegevusloa raames.

Krediidiasutuse tegevusloa saanud äriühingu nõukogu esimees on Rain Lõhmus ja nõukogu liikmed Andres Viisemann, Tiina Mõis, Hannes Tamjärv ning Heldur Meerits. Need isikud olid peamiselt ka Hansapanga asutajad.

Juhatuse esimees on Erki Kilu ja juhatuse liikmed Kerli Lõhmus, Jüri Heero, Erki Kert ning Indrek Nuume. AS Lõhmus, Haavel Viisemann aktsiakapitali suuruseks on 100 miljonit krooni. Krediidiasutuse ainuaktsionär on AS LHV Group.

Koos krediidiasutuse tegevusloa andmisega tunnistati kehtetuks AS-i Lõhmus, Haavel Viisemann investeerimisühingu tegevusluba, kuivõrd finantsasutus ei saa olla üheaegselt nii pank kui ka investeerimisühing.

LHV on 1999. aastal loodud investeerimisühing, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus. LHV grupi väärtpaberivahendus-, investeerimis- ja varahaldusteenuseid kasutab kokku ligi kolmkümmend viis tuhat klienti.

Viimati andis Finantsinspektsioon krediidiasutuse tegevusloa Balti Investeeringute Grupp AS-ile (täna AS BIGBANK) 27.septembril 2005.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2009, 07:45
Otsi:

Ava täpsem otsing