Endisel pürotehnikute esikontrollijal lasub pistisekahtlus

14. mai 2009, 07:03

Kauaaegset pürotehnikute esikontrollijat,
tehnilise järelevalve ameti endist asejuhti Egon Hirvesood kahtlustatakse
korduvas pistise võtmises, süüdimõistmise korral ootab teda kuni viieaastane
vangistus.

Riigiprokurör Triin Bergmanni sõnul menetlevad riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet kriminaalasja, mille raames kuulati eelmisel nädalal korduvas pistise võtmises kahtlustatavana üle endine tehnilise järelevalve ameti peadirektori asetäitja.

Hirvesoo lahkus töölt eelmise aasta detsembris pärast seda, kui Äripäev kirjutas korralagedusest ametniku vastutusalasse jäänud pürotehnikavaldkonnas. "Ta lahkus omal soovil. Amet survet ei avaldanud, kuid kinni ma teda ka ei hoidnud," selgitas tehnilise järelevalve ameti peadirektor Raigo Uukkivi siis.

Vormistas salaja lube
Endised Hirvesoo alluvad rääkisid, kuidas nende ülemus vormistas töötajate selja taga ise lube, jätmata sellest arvutisse jälge. Nii vormistas ta eelmise aasta 2. mail isiklikult pürotehnikalao käitamisloa firmale Jupiter Plus. Samal päeval olid teised töötajad TTÜ Mäeinstituudi korraldatud konverentsil.

Peamiselt Venemaale pürotehnikat vahendava Jupiter Plusi puhul on huvitav fakt, et nad on tellinud eksperthinnangu "Planeeritava tollitsoonis asuva lõhkematerjalilao asukoha hinnang ohutusraadiuse alusel" Egon Hirvesoo vennalt Hasso Hirvesoolt. Väidetavalt kandis Hasso Hirvesoo Jupiter Plusilt saadud töötasu aga edasi Egon Hirvesoo kontole.

Äripäeva käsutuses on ka Ilutulestiku Keskus Arnika juhataja Eduard Tani kolme aasta tagune kiri Hirvesoole: "Tere, otsustasime praegu pommiladu ülesse mitte ehitada. Mis ma edasi pean lao paberite saamiseks tegema? Ehk arvutad massid välja ja saadad loa? Terv… Eedu."

Kahtlased kasutusload
Mullu novembri lõpul kommenteeris siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna nõunik Priit Laaneste Tartu juhtumit, kus linnavõimu teadmata tegutsesid ühe katuse all lastepäevakeskus ning pürotehnikaladu: "Tehnilise järelevalve amet on väljastanud loa lõhkematerjalide ladustamiseks hoones, mis ei vasta selleks ettenähtud tingimustele. Sellega on rikutud nii lõhkematerjalide käitlemise kui ka tuleohutuse nõudeid."

Laole oli väljastanud kasutusloa ameti asejuht Hirvesoo. Tartu linna väitel oleks pidanud aga hoone omanik taotlema kasutusluba omavalitsuselt ning riiklik amet ei oleks tohtinud kasutusluba väljastada.

Hirvesoo: mina ei tea midagi
Riigiprokuratuur menetleb kriminaalasja, milles Teid kahtlustatakse korduvas pistise võtmises.

See on huvitav tõesti, kust te sellise info teada saite.

Vastab see tõele?

Mina kuulen ka seda esimest korda. Kuidagi huvitav värk käib, mina ei tea midagi, kõik käib minu ümber.

Minul on riigiprokuratuuri kinnitus, et Teid kuulati eelmisel nädalal kahtlustatavana üle.

(pikalt vait) Ma ei oska selle koha pealt mitte midagi öelda.

Olete väga üllatunud, et selline uurimine on algatatud?

(vaikus) Ma ei oska praegu midagi öelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. May 2009, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing