Jüri Vips sai ABC Grupi võlakirjainvestoritega kokkuleppele

21. mai 2009, 10:24

Jüri Vipsi ABC Grupp on sõlminud
võlakirjainvestoritega kokkulepped, mille kohaselt investorid loobuvad õigusest
nõuda võlakirjade ennetähtaegset lunastamist.

18. juunil 2007 emiteeris ABC Grupi AS 6500 võlakirja, mille nimiväärtuste kogusumma on 6 500 000 eurot (edaspidi „Võlakirjad“). Võlakirjatingimuste kohaselt oli investoritel õigus võlakirjad 18. juunil 2009 ennetähtaegselt emitendile tagasi müüa hinnaga, mis vastab nende nimiväärtuste ja kogunenud intressi summale.

Seoses praeguse olukorraga krediidi- ja kapitaliturul ning emitendi vajadusega tagada ettevõtte tegutsemiseks vajalik likviidsus, on emitent pöördunud otse kõigi investorite poole ning palunud neil loobuda võlakirjade tagasimüügi õigusest, teatas ettevõte börsile.

Käesoleva aasta 12.-15. mail toiminud läbirääkimiste tulemusena sõlmis ABC Grupi AS kokkulepped tagasimüügiõigusest loobumise kohta (edaspidi
„Loobumiskokkulepped“) investoritega, kellele kuulub 6213 Võlakirja nimiväärtuste kogusummaga 6 213 000 eurot, mis moodustab 95,58% võlakirjaemissiooni mahust. Seega kuuluvad nimetatud võlakirjad lunastamisele nende lunastamise tähtpäeval 18. juunil 2010 või varem, kui emitent kasutab oma loobumiskokkulepetes sätestatud õigust võlakirjad ennetähtaegselt lunastada.

Ülejäänud investoritele, kellele kuulub 287 võlakirja nimiväärtusega 287 000 eurot, mis moodustab 4,42% võlakirjaemissiooni mahust, pakuti samuti loobumiskokkulepet, kuid vastavalt võlakirjaemissiooni korraldaja („Korraldaja“) poolt 20. mail 2009 edastatud teabele otsustasid nad kasutada oma õigust nõuda neile kuuluvate võlakirjade ennetähtaegset lunastamist 18. juunil 2009.

Loobumiskokkulepetes kokkulepitud tingimuste kohaselt teeb emitent kohe pärast investoritega loobumiskokkulepete sõlmimist võlakirjatingimustesse vastavad muudatused ning esitab muudetud tingimused korraldajale ja kõigile võlakirja investoritele kooskõlastamiseks. Kui võlakirjatingimuste muutmine vastavalt loobumiskokkulepetes sätestatud tingimustele õnnestub (st emitent, Korraldaja ja kõik Võlakirjade investorid kiidavad muudatused heaks), asendatakse loobumiskokkulepped muudetud võlakirjatingimustega. Võlakirjatingimuste muutmisega on alustatud ning emitent teavitab investoreid OMX Tallinna börsi kaudu, kui muudetud tingimused on heaks kiidetud.

Jüri Vipsi ABC Grupp koondab mitme valdkonna ettevõtteid: Modera Consulting OÜ (konsultatsioon ja IT-haldus), AbeStock AS (hulgikaubandus), Agora Logistika (logistika ja kaubandus), Comarket AS (jaekaubandus), ABC Motors AS (autode müük ja hooldus), Oma Varahalduse AS (kinnis- ja vallasvara rent), ABC Vara AS (kinnisvaraarendus ja -haldus), ABC Telefon AS (telefonikeskjaama haldus).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 16:38
Otsi:

Ava täpsem otsing