Seppik: arutame, kuidas Eesti valutult valitsuskriisist välja tuua

22. mai 2009, 14:33

Keskerakonna aseesimees Ain Seppik ütleb
Äripäevale, et Edgar Savisaar ja sotside esimees Jüri Pihl on kohtumistel
arutanud, kuidas Eesti kriisist võimalikult valutult välja tuua.

Seppiku sõnul on need tavalised opositsioonierakondade juhtide kõnelused, mida peetakse ikka siis, kui riigikogu opositsioon uue liikme saab.

"Midagi traagilist siin ei ole. Räägitakse läbi, kuidas opositsioonis paremini koostööd teha. Arutatakse selle üle, kuidas Eesti Reformierakonna tekitatud valitsuskriisist võimalikult väikeste valudega välja tuua. Selle üle need konsultatsioonid toimuvadki. Otsitakse erinevaid teid," kinnitab Seppik.

Tema sõnul kõnelevad keskparteilased ka pidevalt Rahvaliiduga.

"Samas on neile tehtud ametlik ettepanek alustada koalitsiooniläbirääkimisi ja Rahvaliit on sedavõrd korrektne erakond, et nemad topeltkõnelusi ei pea. Ja meie ei ole ausalt öeldes nendega ka võimalikust koalitsioonist rääkinud. Tegelikult ei olegi praegu kõige tähtsam teema koalitsiooni moodustamine. Praegu on ikka olulisem, kuidas kulgeb riigikogus eelarvearutelu. Kuidas Eesti sellest kriisist võimalikult valutult välja tuleks? Koalitsioon on ikka suhteliselt teisejärguline küsimus, poliitiline. Tänasel päeval on ikka oluline see, mis saab eelarvest ja Eesti tulevikust. Aega ju enam väga palju ei ole," selgitab Seppik.

Samas märkis kogenud poliitik, et Kesk-või Reformierakonna osaluseta ei ole võimalik Eestis niikuinii ühtki enamuskoalitsiooni moodustada.

Edgar Savisaar ütles Postimehele, et ta on mitu korda Jüri Pihliga kohtunud. "Valitsusliidu käekäik on loomulikult üks osa sellest," lisas ta.

Võimaliku valitsusliidu loomise kohta sotsidega lausus Savisaar, et igasugused kombinatsioonid on võimalikud ja kõik sõltub sellest, et kuivõrd on Keskerakonna valijate huvid realiseeritud.

"Meie oleme ammu ülekasvanud sellest east, kus teatati, et mina sinuga ühes liivakastis ei mängi. Soovitan seda ka oma partneritele Eesti poliitikas."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 15:32
Otsi:

Ava täpsem otsing